Hírek

Zalaegerszeg címer

’56 emlékezete a zalaegerszegiek szemével (Videó)

A történelem és a magánsorsok összefüggenek. Ezt hangsúlyozta október 23-i ünnepi beszédében Balaicz Zoltán polgármester. Kiemelte: az ’56-osok meg akartak szabadulni a kommunista diktatúrától, szabadságot és önrendelkezést akartak Magyarországnak.

(tovább…)

Megkoszorúzták Szerencsés Rudolf emléktábláját (Videó)

Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 58. évfordulója alkalmából a városban megemlékeztek Szerencsés Rudolfról is, aki a Zalaegerszegi Forradalmi Tanács utolsó elnöke volt. Az ünnepséget emléktáblája előtt, a Mindszenty iskola főbejáratánál tartották. Ez az épület egykor a Teleki Blanka Tanító- és Tanítónőképző volt, ahol Szerencsés Rudolf is tanított.

(tovább…)

Díszokleveles pedagógusok köszöntése (Videó)

Nyugdíjas pedagógusok díszokleveles kitüntetésével folytatódott az Idősek Hónapja rendezvénysorozata. A Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben az 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt diplomát szerzett pedagógusok munkásságát ismerték el.

(tovább…)

A városi ünnepség más helyszínen

A várható kedvezőtlen időjárásra való tekintettel a városi ünnepséget október 23-án 16 órakor a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben – Zalaegerszeg, Ady E. u. 14. – rendezik meg. A Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar koncertjére változatlan időpontban, 17.30 órakor kerül sor ugyanitt.

(tovább…)

A tűzoltóságon

Az idei gyereknapon osztályunk ellátogatott a tűzoltóságra.

(tovább…)

Csak a foci, a foci!

Először birkózni jártam – követve testvéremet – de nem nyerte el tetszésemet a sportág.

(tovább…)

Újra nyitva a piac és a Vásárcsarnok!

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy 2014. október 27-én (hétfőn) a zalaegerszegi Vásárcsarnok és piac várja a vásárlókat!

(tovább…)

130 éves a Zalaegerszegi Öveges József Általános Iskola (Videó)

Fennállásának 130 éves jubileumát ünnepelte a Zalaegerszegi Öveges József Általános Iskola. Ez alkalomból az intézményben dolgozó tanárok és diákok az andráshidai óvodásokkal közreműködve ünnepi műsort adtak az iskola tornatermében, valamint kiállítással emlékeznek meg az elmúlt évek pillanatairól.

(tovább…)

Maratont futottam – győztem!

Régi, nagy álmom teljesült októberben: kijutottam a grazi maratonra!

(tovább…)

Siker Telkiben

2014. október 5-én, Telkiben rendezte meg a Magyar Labdarúgó Szövetség az OTP Bozsik Program keretében az idei országos tanévnyitó tornáját. 600 általános iskolás focista vett részt a focigálán. Fiúk, lányok az ország legtávolabbi városaiból, falvaiból… Köztük a mi 9-10 éves lányaink. A csapat egyik tagja, Szakály Abigél így idézi fel a nap történéseit:

(tovább…)