Siker Telkiben
2014. október 5-én, Telkiben rendezte meg a Magyar Labdarúgó Szövetség az OTP Bozsik Program keretében az idei országos tanévnyitó tornáját. 600 általános iskolás focista vett részt a focigálán. Fiúk, lányok az ország legtávolabbi városaiból, falvaiból… Köztük a mi 9-10 éves lányaink. A csapat egyik tagja, Szakály Abigél így idézi fel a nap történéseit:
Mesét olvastunk
Szeptember 30-án, Benedek Elek, „a nagy mesemondó” születésnapján ünnepeljük immár tíz esztendeje a magyar népmese napját. Ilyenkor országszerte felolvasásokat, mesemondóversenyeket, kötetbemutatókat, előadásokat tartanak.
Alkotóház Egerszegen
Az október közepe végre meghozta a várva-várt indián nyarat. Szikrázó napsütésben, nyárias melegben indultunk a Jánka-hegy „meghódítására”. Errefelé egykor szőlőbirtokok sorakoztak – ma is van belőlük, de sokan ide menekülnek a város zaja elől, s itt élnek takaros házakban.
Focipályán – Lányként
Miért kezd el egy lány focizni? Mondjuk azért, mert van egy bátyja, aki imádja ezt a sportágat, és még tehetségesen űzi is!
Bepillantás a rajzfilmek világába
Az Országos Könyvtári Napok keretében mi, landorhegyis diákok ellátogattunk a József Attila Városi Könyvtárba, ahol a Kecskeméti Rajzfilmstúdió munkatársai tartottak érdekes előadást nekünk.
Felújítások az uszodában (Videó)
Több felújítás is megkezdődött a Fedett Uszodában és környékén. Nemcsak látványában, hanem műszakilag is korszerűsítik az intézményt. A rekonstrukciós munkálatok várhatóan október végéig tartanak.
Magyar Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási Futó Országos Bajnokság (Videó)
A hétvégén rendezték meg a Magyar Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási Futó Országos Bajnokságot Zalában. A versenyt a Göcsej Egyesület szervezte a BGF Gazdálkodási Karán.
Deák Ferencre emlékeztek (Videó)
Ünnepi megemlékezést tartottak Deák Ferenc születésnapjának 211. évfordulója alkalmából a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban. Felidézték a haza bölcsének gondolatait, valamint versekkel és dalokkal emlékeztek meg Zala megye és Magyarország egyik legjelentősebb politikusáról.
40 éves a Cseperedő Bölcsőde (Videó)
Negyvenedik születésnapját ünnepli a zalaegerszegi Cseperedő Bölcsőde. A jubileumi rendezvényen a Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészetoktatási Intézmény növendékei adtak ünnepi műsort. A város nevében Balaicz Zoltán polgármester köszöntötte az intézmény jelenlegi és korábbi dolgozóit.
Megtörtént az átadás-átvétel a városházán (Videó)
Péntek reggel megtörtént az átadás-átvétel a zalaegerszegi városházán. Gyutai Csaba leköszönő polgármester és Balaicz Zoltán, az új városvezető írta alá a jegyzőkönyvet Kovács Gábor jegyző és Rigó Csaba megyei kormánymegbízott jelenlétében.

