Zalaegerszeg

Hírek

Zalaegerszeg címer

Az egri éjszakába

Horváth László Az egri éjszakába című versével nevezett a Virtuális Városi Diákújság pályázatra.

(tovább…)

Bemutatkozik a 6.a

Hat éve az első osztályban találkoztunk. Elsőben az osztálylétszám 25 volt, de az évek során történtek változások. Több baráttól el kellett búcsúznunk különféle okok miatt, viszont új társakkal is megismerkedhettünk. Elsőtől hatodikig sok szép élményben volt együtt részünk, ami összekovácsolta az osztályunkat. Szinte már egy nagycsalád lettünk. Kiskorunk óta Kocsis Zsuzsanna tanárnő a második anyukánk.

(tovább…)

Építész-diákkonferencia Zalaegerszegen (Videó)

Megkezdődött a 19. Nemzetközi Középiskolai Építész Diákkonferencia Zalaegerszegen. Az ünnepélyes megnyitót a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben tartották. A konferencia három napja alatt a fiatalok elsősorban a népi építészettel ismerkedhetnek meg. Zalaegerszeg Szolnoktól vette át a jelképes stafétabotot – a házigazda a Deák Ferenc és Széchenyi István Szakközép- és Szakiskola.

(tovább…)

Bölcsődék Napja

Bölcsődei dolgozókat ünnepeltek ma Zalaegerszegen. Ebből az alkalomból kitüntetéseket vehettek át a kiemelkedő munkát végzők, köztük azok, akiket közvetlen munkatársaik tartottak érdemesnek az elismerésre.

(tovább…)

Szeretlek Zalaegerszeg (Videó)

Hosszú hónapokat igénylő meglepetéssel rukkoltak ki ma a diákok hetén a zalaegerszegi középiskolások. A városi Sportcsarnokban egy élőképet alkottak, ami több száz középiskolás szorgalmát, s egyben kitartását is igényli.

(tovább…)

Így éltünk a 70-es években

„Előre a szocializmus útján” – így éltünk a hetvenes években – ezzel a címmel nyílt kiállítás szerdán a Göcseji Múzeumban. A közelmúlt egyik legmarkánsabb időszakát bemutató tárlaton a tárgyi emlékek, írásos és fotó-dokumentumok mellett a kor történelmi folyamataival is megismerkedhet a látogató. A tárlatot Vígh Annamária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium közgyűjteményi főosztályvezetője nyitotta meg.

(tovább…)

Diákok ünnepi közgyűlése (Videó)

A hatalomátvéltet követően a nagyokhoz hasonlóan közgyűlést tartott a Városi Diákönkormányzat. Előterjesztéseikben többek között a diáksziget további működését, ifjúsági magazin létrehozását, tetőterasz és fedett városi színpad létrehozását javasolták.

(tovább…)

Átvették a hatalmat a diákok (Videó)

Átvették a diákok a város irányítását. A diáknapok alkalmából bepillanthattak a város ügyeinek intézésébe, sőt jelképesen a vezetők helyét is elfoglalhatták.

(tovább…)

Közgazdász Délután a BGF-en (Videó)

Hivatalos megnyitóval és szakmai programokkal folytatódott a IX. Főiskolás Fesztivál a megyeszékhelyen. A gazdasági főiskola előadójában a fiatalok a hazai kis- és közepes vállalkozások helyzetéről és az Európai Unió jövőjéről is hallhattak előadást.

(tovább…)

Belvárosi sportnap (Videó)

A hétvégén ismét megrendezték az ingyenes Belvárosi Egészség- és Sportnapot. Az érdeklődők megismerkedhettek a legújabb edzőeszközökkel és kipróbálhatták mennyit tudnak teljesíteni, az egyik legegyszerűbbnek tűnő erőnléti feladatból, a fekvőtámaszból. Mindezt a gyerekeknek játszóház és több szórakoztató program egészítette ki.

(tovább…)