Hírek

Zalaegerszeg címer

Vág-völgyi vágtán

Vág-völgyi vágtának neveztük el azt a háromnapos kirándulást, amit a „Határtalanul” című pályázaton nyertek a hetedikes landorhegyisek. Én is részt vettem ezen a túrán Szlovákiában.

(tovább…)

A Bóbita játszótér rövid ideig zárva tart

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a kertvárosi „Bóbita” integrált játszótér a játszóeszközök, köztéri bútorok festése miatt 2013. május 6-tól 2013. május 10. napjáig zárva lesz.

(tovább…)

„Üveggolyókkal játszom…”

A 2013-as tanévben 36. alkalommal került megrendezésre a Landorhegyi iskola szervezésében az „Üveggolyókkal játszom” című játékos irodalmi vetélkedő. Az eseményre a József Attila Városi Művelődési Központban került sor.

(tovább…)

Vasvári zarándoklat

2013. április 13-án került sor egyházközségünk zarándoklatára. Idén Vasvárra indultunk Szalai Attila atya vezetésével. A hívek lelkesen készülődtek a közös útra, hogy kikapcsolódjanak a mindennapi rohanásból, és lélekben feltöltődjenek a kegyhelyen.

(tovább…)

Deák Ferenc nyomában

Az iskolánk pályázaton nyert egy kirándulást, amelyre a mi osztályunkból is elmehetett néhány tanuló. A téma Deák Ferenc volt, az ő életének a helyszíneit kerestük fel.

(tovább…)

Zenés foglalkozás a Falumúzeumban

Április 10-én ismét ellátogattunk a Falumúzeumba, ahol lehetőségünk nyílt arra, hogy megismerkedjünk különböző hangszerekkel. Ezek régi népi hangszerek voltak, amelyek közül nekem a legjobban a tilinkó tetszett.

(tovább…)

Biztonságosan két keréken

Megjött a jó idő! Végre előkerülhettek rejtekhelyükről a bringák és hódolhatunk kedvenc időtöltésünknek, a kerékpározásnak. Ahhoz, hogy biztonságosan tudjunk biciklizni, a közlekedési szabályok ismerete mindenki számára elengedhetetlen követelmény. Ezért meghívtuk Pintér László rendőr alezredest és Horváth László rendőr századost, akik a kerékpáros KRESZ alapjait ismertették meg velünk.

(tovább…)

Zalaegerszeg? Természetesen! – rajpályázat a Föld napján (Videó)

Zalaegerszeg? Természetesen! Ezzel a címmel hirdetett rajzpályázatot általános és középiskolásoknak a város a Föld napja alkalmából. Az ünnepélyes díjkiosztót a Páterdombi szakközépiskolában tartották – ahol a győztes pályamunkákat is kiállították.

(tovább…)

A Föld napját ünnepelték az ovisok (Videó)

Kalandtúrára hívta a város óvodásait a Landorhegyi Integrált Óvoda. A Föld napja alkalmából tegnap tartották a rendezvényt. A mozgalmas programnak a bazitai városrész adott otthont.

(tovább…)

Diákolimpia (Videó)

Lezajlott a hétvégén a Telekom Labdarúgó Diákolimpia Zala megyei döntője. A megmérettetésen 49 csapat vett részt. Ez azt jelenti, hogy két nap alatt több, mint 600 általános- és középiskolás diák bizonyította felkészültségét a sportágban. Mindazok, akik végigkísérték a 96 mérkőzést, összesen 410 gólt láthattak.

(tovább…)