Hírek

Zalaegerszeg címer

„Odamegyek és beszélek”

Mihályfi Péternek a beszéd a mindene. Ebből is szeretne megélni a jelenleg a Deák Szakközépiskola pedagógia szakos diákja. Az első lépést talán meg is tette ezen az úton, mióta közel egy éve egy ifjúsági rádióműsorban dolgozik.

(tovább…)

Kyle Wilson marad

Véglegessé vált, hogy Kyle Wilson a Zalakerámia játékosa marad a bajnokság végéig. Az amerikai légióssal a klub vezetői a 2009-2010-es bajnoki szezon végéig szóló szerződést kötöttek, ugyanakkor a megállapodás tartalmazott egy opciót, mely alapján az egyezség szeptember 15. napjáig felbontható, amennyiben a szakmai stáb úgy véli, hogy a játékos nem felel meg az elvárásaiknak.

(tovább…)

Ha indián nyár, akkor indián tábor

Rendhagyó módon, táborral, méghozzá indián táborral kezdték az évet a Landorhegyi iskola 3. b. osztályosai. Játékos órák, természetközeliség, gyertyafényes vacsora, párnacsata. Mindez kiváló csapatépítésre, összeszokásra, melyre a tanév során nagyon jól lehet a közös munkát alapozni.

(tovább…)

Keresztszentelés Botfán

Az első világháború botfai áldozatai előtt tisztelgő, 1937-ben készült és a közelmúltban felújított „Hősök Keresztjét” szentelték fel a településrészi temetőben. Az ünnepség egyben főhajtás volt az egykori igazgató-tanító, Kollarics Ferenc előtt is.

(tovább…)

Akár nyerhettünk is volna

Győri ETO II. – ZTE II 1-1 (1-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Győr, 200 néző. Jv.: Barna. Gólszerzők: Berde (11.p.), illetve Hadar (69. p.). ZTE II.: Sipos – Péter, Bozsoki, Kovács G., Kocsis – Polareczki, Szalai, Keszei, Petneházi – Barna, Hadar. Vezetőedző: Bán István.

(tovább…)

Az első féléves gazdálkodásról

Hozzászólás és vita nélkül vette tudomásul a zalaegerszegi közgyűlés a város első féléves gazdálkodásáról szóló tájékoztatót. A testületi ülést követő sajtótájékoztatón dr. Gyimesi Endre polgármester elmondta: egyre nehezebb helyzetben vannak az önkormányzatok, egyre több pénzt központosít az állam.

(tovább…)

Landorhegyi fejlesztések

Játszótérnek és megszépült járdáknak örülhetnek a landorhegyiek. Az összesen 8,5 millió forintos beruházást dr Gyimesi Endre polgármester, Makovecz Tamás és dr. Káldi Dávid képviselők avatták szeptember 12-én.

(tovább…)

Jobbak voltak a vendégek

ZTE – Újpest 1-4 (1-1) NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 4000 néző. Játékvezető: Németh Á. Asszisztensek: Butkai, Kovács Z. Gólszerzők: Magasföldi (20.) ill. Kabát (41., 62., 84), Foxi (69.). Sárga lap: Kamber (50.) ill. Balajcza (21.), Tóth N. (33.), Simek (62.).

(tovább…)

Kettős siker

ZTK FMVas – Soproni Sörgurítók 8:0 (3738 : 3353) Zalaegerszeg, szuperligás férfi tekemérkőzés.

(tovább…)

Diplomaosztó a főiskolán

A Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar Zalaegerszegi Intézetében 2009 júniusában 70 hallgató államvizsgázott. Közülük 15-en humán erőforrás menedzser, 55 fő pedig közgazdász szakos volt. A 70 hallgatóból 49-en nappali tagozaton tanultak, 21-en távoktatásos formában vettek részt.

(tovább…)