keresés a weboldalon

Balaicz Zoltán

Zalaegerszeg címer
Polgármester

Balaicz Zoltán

1978. augusztus 3-án született Zalaegerszegen. Édesapja id. Balaicz Zoltán Zalaegerszegért Díjas televíziós újságíró, a Zalaegerszegi Városi Televízió megalapítója és főszerkesztője, édesanyja néhai Molnár Éva adminisztrátor. Felesége Balaicz Zoltánné Mándli Edit, pedagógus végzettségű, korábban több intézményben is tanított, jelenleg pedig a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjának munkatársa, egyben a Zalaegerszegi Női Szalon elnöke. Gyermekük, Balaicz Vendel 2018. július 23-án született.

1981-1985 között az Ady utcai óvodába járt, ahol a Zalaegerszegért Díjjal elismert Péntek Gyuláné volt az óvónője, majd 1985-1997 között az Ady Endre Általános Iskola és Gimnázium tanulója volt, ahol Harsányi Mártonné, Hidasi Györgyné, valamint az ugyancsak Zalaegerszegért Díjas dr. Szabó Ágnes voltak az osztályfőnökei.

Felsőfokú tanulmányai során három diplomát szerzett:
1997–2001: Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola (Szombathely), magyar–történelem szakos tanári diploma
2001–2003: Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar (Budapest), történelem szakos bölcsész diploma
2010–2012: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, közoktatási vezető diploma

Első munkahelye 2001 szeptemberétől a Széchenyi István Szakközépiskola volt, ahova Csapó József (szintén Zalaegerszegért Díjas) igazgató vette fel. Az iskolában – óraadó tanárként – egészen 2015 júniusáig tanított, sajnos akkortól már összeférhetetlenné vált a polgármesterséggel.

A tanítással párhuzamosan, ugyancsak 2001-ben Szalay Annamária akkori országgyűlési képviselőtől, a Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány elnökétől és dr. Gyimesi Endre akkori polgármestertől kapta azt a felkérést, hogy a Városházán felsőoktatási ügyekkel foglalkozzon. 2001-től folyamatosan  a zalaegerszegi városházán dolgozik. 9 éven át, 2001-től 2010-ig volt a Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány igazgatója. Ezen évek alatt indult el Zalaegerszegen a műszaki-mérnöki oktatás, bővült a többi képzés, sikeres pályázatokon vettünk részt, és önálló karrá vált a számviteli főiskolai intézet is. Munkája elismeréseként kitüntetésben részesítette a Budapesti Gazdasági Egyetem, a Nyugat-magyarországi Egyetem és a Pannon Egyetem is..

Közben 2006-ban a FIDESZ-KDNP jelöltjeként megválasztották Zalaegerszeg belvárosi térsége önkormányzati képviselőjének, majd 2010-ben újra elnyerte a helyi polgárok bizalmát. A 2006–2010 közötti ciklusban az önkormányzat Oktatási és Ifjúsági Bizottságának elnöki posztját töltötte be, 2010-ben pedig alpolgármesternek választották.

2014 októberében 64 százalékos szavazati aránnyal Zalaegerszeg polgármestere lett, 2019 októberében pedig 70 százalékos többséggel választották újra.

2021-ben ő lett Magyarországon az Év Polgármestere.

2023-ban erdélyi testvérvárosunk, Marosvásárhely díszpolgárává választották.

Tartalom megosztása: