Zalaegerszegi TE – Debreceni Vadkakasok 74-88

2004 október 31 - vasárnap
(16-26, 15-13, 22-18, 17-13, hosszabbítás 4-18)Zalaegerszeg, 800 néző. Jv.: Szabó Gy., Tóth K.. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés.

Jól kezdett a hazai csapat, 5 percig tartotta a lépést az esélyesebb vendégekkel. A folytatásban azonban pontatlanná vált a játékuk, s a debreceniek tíz ponttal elhúztak.

A második negyedben is egy ideig gyengélkedtek az egerszegiek, aztán feljavult védekezésüknek köszönhetően 17 pontos hátrányból sikerült talpra állniuk, s a szünetig négy pontra csökkentették a különbséget. Az utolsó negyedben végig a ZTE vezetett egy-két ponttal, sőt 6 másodperccel a vége előtt büntetőhöz jutottak. Ebből azonban csak egy pontot szereztek, s az ellenfél az ellentámadás során kétpontos kosárral egyenlíteni tudott. A hosszabbításra azonban a hazai csapat meghatározó emberei kipontozódtak, s a helyükre beálltak már nem tudták tartani a lépést a sokkal jobb cserékkel rendelkező vendégekkel.