A végén biztos győzelem

2005 április 17 - vasárnap
Zala Volán ZTE  –  Szekszárd    74-52(19-15, 17-19, 16-14, 22-4)Zalaegerszeg, 100 néző.  NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Pálla, Tóth K.Zala Volán ZTE:  Szőke (22/6), Németh (18/6), Szélesy (9/3),  Ruzickova (12), Viall (6). Csere: Rajki-Csontos (7), Sárközi.

A tét nélküli mérkőzésen három negyeden át fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az egerszegiek eléggé visszafogott játékkal általában 4-5 pontos vezetésre tettek szert, de a vendégek mindig egyenlítettek. A negyedik negyedben 5 percnyi játék után ritmust váltott a hazai csapat, s előbb tízpontos előnyre tett szert, majd előnyét végig növelve végül biztosan nyert. Ezzel biztossá vált, hogy a rájátszás következő körében a Zala Volán ZTE a Szolnokkal játszik.