Hírek

Zalaegerszeg címer

Kerékpártábor a Balaton körül

Kerékpártábor! A hír hallatán rögtön jelentkeztem, a már ötödik alkalommal megrendezésre kerülő ötnapos táborra. A 2013 júliusában tartandó tábort az Ady iskola alsó tagozatos tanítói, Csizmazia Ibolya és Dúczné Bánhegyi Orsolya az idén a Balaton köré szervezték.

(tovább…)

Őszi túra pontról pontra

2013. szeptember 6-án napsütötte reggel köszöntött ránk. Az őszi túra programjaként nekünk gimiseknek a Parkerdőbe vezetett az utunk, ahol tájfutást rendeztek számunkra. Kilenc óra tájban értünk a gyülekezőhelyre, a Parkerdő szélére. A kis játszótéren mindannyian izgatottan vártuk a ránk váró feladatot. Egy kis pihenő után tapasztalt tájfutó eligazítást tartott nekünk a térkép használatról és a megkeresésre váró pontokról.

(tovább…)

Az Őrségben táboroztunk

Az elmúlt tanév zárásaként osztályunkkal Őrimagyarósdon táboroztunk június 21-23. között. A Fenyves tábor méltó a nevére, hiszen csodálatos fenyők között bújik meg a falu végén, távol a lakott területtől.

(tovább…)

Sikeres a „Kiút a hátrányos helyzetből” munkahelyteremtő pályázat (Videó)

Sikeres a Dán Termelő Iskola, a Zalaegerszegi Kistérségi és Foglalkoztatási Kft., illetve a Zalaegerszeg és Térsége Többcélú Kistérségi társulás „Kiút a hátrányos helyzetből” elnevezésű közös projektje. Ennek köszönhetően összesen több mint 100 ember talált munkát. A programba újabb zalaegerszegi és a térségben működő vállalkozásokat vontak be.

(tovább…)

Új belső udvar a Liszt Ferenc Tagiskolában (Videó)

Új belső udvarral bővült a Liszt Ferenc iskola. A Liszt napok záróeseményeként ünnepélyes keretek között adták át a közösségi teret.

(tovább…)

Díszokleveles pedagógusok (Videó)

Díszokleveles pedagógusokat köszöntöttek Zalaegerszegen. Diplomaszerzésük 50., 60., 65. és 75. évfordulója alkalmából Gyutai Csaba polgármestertől és a Nyugat-magyarországi egyetem pedagóguskarának dékánjától vették át az idős pedagógusok az oklevelet.

(tovább…)

Természeti kincseink

Kirándulni megyünk! – gondoltam magamban. Tényleg mentünk, gyülekezés, buszelérés, odaérés. Sütött a nap, nem sajnálta, mi megizzadtunk az elemózsiával teli zsákunk alatt. Mentünk a meredek kavicsos úton, megálltunk, egy nagy farakás volt előttünk.

(tovább…)

Túra a Gébárti-tóhoz

Jól indult a tanév! Már az első hét végén túrázni mentünk. Az időjárás jobb nem is lehetett volna, szép, napos idő volt. Először a tó partján telepedtünk le, ahol a falánk hattyúk etetése majdnem menekülésbe csapott át. Még a partra is utánunk jöttek!

(tovább…)

Őszi túra – Év eleji kirándulás

Alig kezdődött az iskola, máris túrázni mentünk. Hurrá! 9 órakor el is indultunk.

(tovább…)

Versenyben az évfolyam

Az iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy szeptember elején a tanulók és tanáraink őszi túrára indulnak.

(tovább…)