Hírek

Zalaegerszeg címer

Álomajtó

Voltam már rengeteg helyen, jártam sok városban, láttam ezernyi embert és milliónyi értéket a Földön. Meséltek már világjáró emberek életükről, kalandjaikról. Ódákat zengtek csodákról, melyekről sokan még álmodni se mernek. És mégis bizton állíthatom, hogy a legszebb hely, ahol ember járhat, az az álomvilág. Az álom a valóság egy kis darabkája, egy aprócska csoda, amely megvillantja a fényét egy pillanat erejéig. Mindenki bepillantást nyerhet ebbe a világba. Ám ez mindenkinél más és más. Az ember azt látja, amit az elméje elé tár. Ez benne a különleges, nem tudhatod, mit fogsz látni, miféle ajtó tárul eléd a rejtelmek útjának kapujában. Akár az élet. Nem tudhatod, mit tartogat számodra.

(tovább…)

A Viskó

Egy magával ragadó regény, ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal és a rozoga viskóban izgalmas találkozások során a megbocsátás gyógyító ereje és hatalma felragyog a sebzett szív számára.

(tovább…)

Origami verseny a suliban

Egy papírlap előttem … Mi lesz belőle? Két-három hajtás, és kész egy ház. Kellene még egy fa, egy répa, anyóka, apóka… A Landorhegyi iskola origami versenyére készülök, és egy kész kompozíciót tervezek.

(tovább…)

Az utolsó kirándulás

2013. május 7-én a 8/b osztály elindult utolsó osztálykirándulására, melynek úti célja Pannonhalma és Győr volt.

(tovább…)

Tanév végi örömök

A legtöbb gyerek már szeptemberben az osztálykirándulást várja. Így vagyok ezzel én is.

(tovább…)

Osztálykirándulás Sopronban és Bécsben

Idén is áprilisban, egy szombati napon mentünk kirándulni. Kora reggel indultunk az iskola előtti parkolóból. Amikor megérkezett a buszunk, a színéről azonnal el is neveztük szöcskének.

(tovább…)

Osztálykirándulás

Az idei osztálykirándulás alkalmával két napot töltöttünk a Balaton-felvidéken. Zalaegerszegről indultunk és a Balaton északi partján Balatonfüredig jutottunk el.

(tovább…)

Talent Show a suliban

Huszonegy évvel ezelőtt indult el iskolánkban az a német nyelvű „ki mit tud?”, amit az idén a Landor-napok keretében rendeztünk meg a Landorhegyi Iskola, Sportiskolában.

(tovább…)

Pécsett kirándult a 7.b osztály

Reggel korán, hajnali 6-kor indultunk az iskolától. Az oda út jól telt, mindenki vidám volt és jókedvű, bár az elején még álmosak voltunk.

(tovább…)

Öt éves a Bóbita játszótér – gyermeknapi programmal ünnepeltek (Videó)

Öt éves a kertvárosi Bóbita játszótér, Közép-Európa első integrált játszótere – amely fogyatékkal élő gyerekeket is fogadhat. A pénteki születésnapi ünnepséget gyermeknapi rendezvénnyel kötötték egybe – amit azonban a rossz idő miatt nem a játszótéren, hanem az Apáczai ÁMK-ban tartottak meg. Előtte azonban Apáczai Csere János-díjat adtak át a Nyitott Ház gyógypedagógiai központ 40 éve pályán lévő gyógypedagógusának, Szabóné Koczur Erzsébetnek, aki nyugdíjba vonulása és a pedagógusnap alkalmából kapta az elismerést.

(tovább…)