Békeligeti bábosok
Már több mint egy évtizede, minden év októberében megrendezik Egerben a „Más” Fesztivált, amelyen a Magyarországon élő sérült, halmozottan sérült és egészséges gyerekek mutathatják be nonverbális tudásukat. A zalaegerszegi Békeligeti Általános Iskola bábcsoportját mindig visszahívják ide, mondja a csoport vezetője Mellesné Bagdi Erzsébet gyógypedagógus.
Vesztett állásból fordítottak
ZTE FC – Lombard Pápa 4-2 (0-1) Liga Kupa labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Király. Gólszerzők: Todorovics (66. p.), Illés (71. p.), Vittman (75, 78.). illetve Nebil (2. p.), Tóth Zs. (60. p.). ZTE: Sipos (Markek 87. p.) – Szalai (Bozsoki 87. p.) Todorovics (Rábold 81. p.), Panikvar (Kocsis 16. p.) – Petneházi, Schultz (Sági 81. p.), Dóczi, Illés – Rajcomar, Wittman. Vezetőedző: Csank János.
Hostessek és hostok
Többségében végzős báthorys diákok láttak el hostessi feladatokat a XI. Turisztikai Összefogás Zala Megyében elnevezésű idegenforgalmi konferencián. Keményné Nagy Erika tanárnő elmondta, rendszeres felkérést kap intézményük városi szintű programokon való közreműködésre. Bár inkább a rendezvények lebonyolításban kapnak szerepet, de alkalmanként hostessi feladatokat is. Az utóbbi tevékenységben résztvevő diákok személyiségükből adódóan nyitottak azon széles körű információkra, mely a munka elvégzéséhez alapvető.
Hármas összefogás az idegenforgalomért
A Magyar Turizmus Zrt. németországi, ausztriai és csehországi külképviseletei is részt vettek a „XI. Turisztikai Összefogás Zala megyében” című idegenforgalmi konferencián. Zalaegerszegen, az Arany Bárány Hotel télikertjében megrendezésre kerülő eseményen a hazai és a határon túli vendégeket dr. Gyimesi Endre polgármester köszöntötte. Mint fogalmazott, Zala megye és Zalaegerszeg is elkötelezett az idegenforgalom fejlesztése mellett, és ennek számtalan jele is van a zalai megyeszékhelyen.
A roma áldozatokra emlékeztek
A roma holokausztra, az emberiség ellen elkövetett halálos bűnökre emlékeztek november 3-án a zalaegerszegi vasútállomásnál lévő emlékhelyen. Hatvanöt évvel ezelőtt ezen a napon indultak, a nyolc mozdony húzta, emberekkel zsúfolt vagonok Komáromba. Onnét a szerencsésebbek visszatérhettek, mások Auswitzba leltek szörnyű halált, idézte fel az eseményeket Gyutai Csaba alpolgármester.
Van elég óvodai férőhely
A zalai megyeszékhelyen 70 önkormányzati fenntartású óvodai csoportban 1730 gyermek jár az idei október végi adatok szerint. Emellett a Szent család Óvoda is évek óta fogad gyermekeket. Az intézményi kihasználtság megközelíti a 100 százalékot. Az oktatási törvény a jövő évre vonatkozóan úgy fogalmaz „2010. augusztus 31.-éig valamennyi óvodai neveléssel összefüggő szülői igény teljesítéséhez szükséges feltételt meg kell teremteni.”
Kórusfesztivál Zalaegerszegen
A Zalaegerszegi Városi Vegyeskar karnagya, Kovács Kata ötlete alapján kezdeményezték a Nyugat-dunántúli Kórusfesztivált, melyet immár második alkalommal rendeztek meg a megyeszékhely hangversenytermében. Meghívásos alapon a veszprémi Liszt Ferenc Kórustársaság, a dombovári Kapos Kórus, a győri Pedagógus Énekkar, valamint a házigazdák léptek színpadra. A szereplők szabadon választott műsora után a koncert zárásaként közösen énekelték el a Szózatot Bárdos Lajos feldolgozásában.
Ösztöndíj egyetemistáknak
Zalaegerszeg oktatási és ifjúsági bizottsága múlt heti ülésén arról döntött, hogy a Hazavárunk ösztöndíj keretében ebben a félévben 630 zalaegerszegi hallgató utazását támogatja összesen 5.986.150 forinttal. Az ösztöndíj összege az alapján van megállapítva, hogy az adott hallgató melyik felsőoktatási intézményben tanul, vagyis milyen messze jár főiskolára, vagy egyetemre.
Ígéreteket kérnek számon
Ha az e héten összeülő parlament a központi költségvetés fő számait megszavazza, utána már nem lesz lehetőség lényegi változtatásra. Ezért beszélt sajtótájékoztatóján „utolsó jajkiáltásról” dr. Gyimesi Endre Zalaegerszeg fideszes országgyűlési képviselője, a város polgármestere. Mint fogalmazott, a költségvetési tervezet szerint az önkormányzati pénzelvonás mintegy 162,5 milliárd forint, amit nem lehet kigazdálkodni. Ez a szűkítés az önkormányzatokon keresztül az embereket hozza nehéz helyzetbe.
Két negyed után még vezettek
Seat Lami Véd Győr – ZTE NKK 81- 60 (16-22, 24-21, 20-6, 21-11) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 50 néző. Jv.: Kapitány, Makovsky. Győr: Englert (5/3), Radunovics (22), Fűrész (9/3), Kovács (7/6), Imbergerova (6/3). Csere: Keller (5), Djelmis (21/15), Borovicskova, Horváth Zs. (6). Vezetőedző: Tapodi Péter.

