Népünnepély a stadionban
ZTE – Haladás 3-0 (2-0) NB I bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 7.472 néző. Játékvezető: Solymosi. Asszisztensek: Lémon, Takács. Gól: Rudnevs (9., 26), Pavicsevics (52., 11-ből). Sárga lap: Sluka (90.), ill. Molnár B. (63.), Nagy G. (91.).
Gól nélkül nem megy
Gyirmót – ZTE II. 1-0 (0-0)
NB II-es labdarúgó mérkőzés. Gyirmót, 300 néző. Jv.: Kovács J. Z. Gólszerző: Tóth N. (72. p.).ZTE II: Sipos – Turcsik (Péter 86. p.), Bozsoki, Kovács G., Panikvar – Polareczki (Legoza 77. p.), Dóczi, Keszei, Illés (Sági 75.p.), Petneházi – Balázs. Vezetőedző: Bán István.
NB II-es labdarúgó mérkőzés. Gyirmót, 300 néző. Jv.: Kovács J. Z. Gólszerző: Tóth N. (72. p.).ZTE II: Sipos – Turcsik (Péter 86. p.), Bozsoki, Kovács G., Panikvar – Polareczki (Legoza 77. p.), Dóczi, Keszei, Illés (Sági 75.p.), Petneházi – Balázs. Vezetőedző: Bán István.
Robogott a zalai expressz
Zalakerámia ZTE – Falco Szova KC 110-72 (29-12, 28-18, 26-18, 27-24)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2500 néző. Jv.: Bodnár, Pálla, Balogh.ZTE: Hinnant (6), Watson (27/9), Kámán (22/18), Wilson (18/3), Trepák (7/3). Csere: Gáspár (12/6), Tóth Á. (5), Simon (1), Délity (2), Baki (4/3), Horváth B. (3/3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2500 néző. Jv.: Bodnár, Pálla, Balogh.ZTE: Hinnant (6), Watson (27/9), Kámán (22/18), Wilson (18/3), Trepák (7/3). Csere: Gáspár (12/6), Tóth Á. (5), Simon (1), Délity (2), Baki (4/3), Horváth B. (3/3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.
Őrzik a temetőket
Már a mindenszentek ünnepét megelőző napon is 24 órás szolgálatot tartanak a zalaegerszegi önkormányzat által fenntartott temetőkben. A város vezetése a Városgazdálkodási Kft., munkatársaival együtt szemlét tartottak a temetőkben, a részletekről Gyutai Csaba alpolgármester, Nagy András, a VG Kft., ügyvezetője, Herczeg András, kegyeleti ágazatvezető sajtótájékoztató keretében számolt be.
Jó rajtot vettek a landorhegyisek
Valószínűleg nem szegte kedvét az amúgy is lelkes landorhegyis focista fiúknak, hogy mindjárt a tanév nyitányaként ezüstérmet söpörtek be a Telkiben a Magyar Gyermeklabdarúgó Szövetség által rendezett tornán. Tizenhat csapatot hívtak meg a versenyre, köztük a Landorhegyi iskolát képviselő másodikasokat.
A színek világában
Nemzetközi Benedek Elek meseillusztrációs versenyben, 350 alkotás közül az alsósok között a legjobb eredményt ért el Vollein Ferenc, az Eötvös iskola negyedikes tanulója „Ördög a kályhában” című képével. A kisfiú egy éve foglalkozik a spontán időtöltésen és érzelem kifejezésen túl is a rajzolással. Budaházi Tibor művésztanár mellett bontogatja látványosan szárnyait. Erről a közelmúltban, a Teleki kollégiumban nyílt kiállításán is meggyőződhettek a látogatók.
Az előny megmaradt
ZTE – Haladás 1-1 (1-1) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2086 néző. Jv.: Barna G. Gólszerzők: Todorovics (11-esből, 25.) ill. Nagy G. (34.). Sárga lap: Bogunovics (40.), ill. Devecseri (27.), Simon A. (40.), Gyurján (70.). ZTE: Vlaszák – Szalai T., Bogunovics, Kovács G., Todorovics (Panikvar 46.) – Sluka, Kamber, Schultz (Petneházi 68.), Balázs (Magasföldi (57.) – Pavicsevics, Prince Rajcomar. Vezetőedző: Csank János.
A városháza hírei
Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata a városunkat is érintő gazdasági válság miatt a 2009. évben újra kedvezményes munkaerő-kölcsönzés keretében támogatja a zalaegerszegi székhelyű, illetve telephelyű vállalkozásokat. Minderről és további városházi közleményekről az alábbi linkeken tájékozódhatnak.
Jubileum az Űrhajós óvodában
Az elmúlt 40 év történéseit gondolták végig az Űrhajós utcai óvoda jubileumi rendezvényén. 1969-ben négy csoporttal nyitotta meg kapuit az akkori Herszon telepi óvoda. Az elmúlt évtizedekben sok minden megváltozott, csak a gyerekek nem, akiknek jó körülményeket szeretnének biztosítani a jövőben is, mondta köszöntőjében Zajzon Zsuzsanna óvodavezető.
Képviselői bejáráson
A belvárosi és az olai településrész két önkormányzati képviselője Balaicz Zoltán és ifj. Sándor Dénes György bejárták választókerületeikben a volt vasúti nyomvonal helyét. Mint a helyszínen elmondták, a környéken lakók örömmel üdvözölték, hogy végre megvalósult a vasúti pálya északabbra történő áthelyezése. A nyomvonal egy részét érinti a több milliárd forintos fejlesztést jelentő belvárosi rehabilitációs program, hiszen a projekt első ütemében belső elkerülő út épül a volt vasúti vonalon a Vágóhíd utcától a Jákum utcáig.

