Nem volt egy súlycsoportban a két csapat

2005 március 31 - csütörtök
ZTE-Albacomp 65-93 (19-37, 12-19, 22-24, 12-13)Zalaegerszeg, 500 néző. Jv.: Váradi, Pálla. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés.ZTE: Simon (5), Keresztes (9), Csaplár Nagy E. (6), Kámán (17/3), Fullowe (6). Csere: Cseszlai (6/6), Hoffmann (5), Baki (3), Kovács (6),  Wehner (2). Vezetőedző: Kis Attila.

Akaraterőben egy teljesen más ZTE lépett pályára, mint a Körmend ellen. Több játékos hozzáállása enyhén szólva is csapnivaló volt. Nem csoda, hogy a neves játékosokat felvonultató vendégek gyakorlatilag az első negyedben eldöntötték a mérkőzést. Az egerszegiek védekezésben és támadásban is gyengét produkáltak. A második negyedben úgy tűnt magára talál a hazai csapat, nyolc pontra fel is zárkózott. Ekkor a másik oldalon Farkas Sándor időt kért, s hamarosan ismét 20 pont fölé nőtt a különbség. A nagy szünet után edzőmérkőzéssé degradálódott a találkozó. Mindkét oldalon lehetőséget kaptak a cserék. Az unalmas, egyhangú mérkőzésen mindössze az jelentett izgalmat, hogy a palánk felett lévő időmérő óra – akár csak a Körmend elleni találkozón – ismét elromlott. A vendégek ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a gyenge teljesítményt nyújtó ZTE ellen.