Remekeltek az úszók

2007 július 24 - kedd
A közelmúltban Kaposvár adott otthont az összevont felnőtt-ifjúsági, valamint a serdülő és gyermek kategóriában szereplő úszók országos vidékbajnokságának. A Somogy megyei úszószövetség szervezésében megrendezett versenyen több mint 40 vidéki csapat képviseltette magát közel 300 versenyzővel.

Az EuropTec Zalaegerszegi Úszóklub tagjai kiemelkedően versenyeztek, összesen 6 megyecsúcsot döntöttek meg, s 26 éremmel térhettek haza.

A felnőtt-ifjúsági összevont versenyek során már megszokhattuk, hogy Szekeres Dorina rendre szállítja a jó eredményeket. Most sem volt ez másképpen, két arany, két ezüst és egy bronz fűződik a nevéhez ezúttal. 400 m vegyesen (5:02,46) és 200 m vegyesen (2:23,09) is új megyecsúccsal verte meg a mezőnyt, s jutalmul átvehette az aranyérmeket.

Szorosan ott volt mögötte Balogh Veronika is, aki mindkét számban a 3. helyet szerezte meg, elcsípve a bronzérmeket. A Lengyel Annával és Novák Krisztinával kiegészített 4×50 m vegyesváltóban és a 4×50 m gyorsváltóban is jól teljesítettek a lányok, mindkét alkalommal a 3. helyen értek célba.

A férfiak mezőnyében Gáti Péter teljesített jól, aki 200m mellen ugyan új megyecsúcsot úszott (2:33,44), ám ez ezúttal a 2. helyre volt elég; 200m vegyesen pedig hiába az újabb megyecsúcs (2:14,16), a dobogót nem sikerült elérni, a 4. helyen zárta a versenyt.

A serdülők mezőnyében Lengyel Anna tarolt. A három arany, négy ezüst és egy bronz-érem már komoly súllyal húzta Anna nyakát a verseny végére, s ehhez még három megyecsúcs is járult 800m gyorson (9:17,20), 200m gyorson (2:10,69), 100m gyorson (1:01,72), noha ez utóbbi „csak” egy ezüsthöz volt elég.

A fiúk mezőnyében Vörös Dániel volt jó formában, aki 100 m és 200 m háton is másodikként ért célba. Ígéretesen versenyzett az utánpótlás is. A gyermek-korosztályban Szabó Ramóna és Szabados Réka képviselte a korosztályt. Közülük Szabó Ramónának sikerült begyűjtenie 3 bronzot. (Zala-Lap Kft.)