Hírek

Zalaegerszeg címer

Sajtótájékoztatón jártunk

Egy pénteki napon, délután negyed 3-kor elindultunk iskolánkból, a városházára. Mikor megérkeztünk, a riportereink előkészítették a diktafonokat, és az elmaradhatatlan fényképezőgépeket is.

(tovább…)

Detektívek a színházban

Elérkezett az ifjúsági bérlet idei első előadása. Emil és a detektívek „játszottak” a Hevesi Sándor Színház színpadán.

(tovább…)

Valahol Európában

November kilencedikén este a Valahol Európában című filmet néztük meg a moziban. A film a második világháború alatt játszódik.

(tovább…)

A sport és egészség jegyében…

Diákönkormányzatunk november hónapban is rendhagyó gyűlést szervezett.

(tovább…)

Az andráshidai óvodások díszítettek fel a város karácsonyfáját (Videó)

Ismét felállították a városháza előtti téren a mindenki karácsonyfáját. Ezt idén az andráshidai óvodások díszítettek fel. Felkerültek a hatalmas angyalkák és harangok a 24 éves, 12 méter magas ezüstfenyőre, amelyet a Gyimesi utcából egy idős hölgy ajánlott fel.

(tovább…)

Szerdai hangverseny-varázs

Iskolánk ebben a tanévben is részt vesz a Városi Művelődési Központ által rendezett Ifjúsági Hangversenysorozaton. Az első előadás múlt héten volt.

(tovább…)

Pálfy Julianna: Egy kölyökkutya naplója

Ezt a könyvet a tanév végén a könyvtáros nénitől kaptam ajándékba, a diákújságíró pályázaton való szereplésemért. A könyvnek is nagyon örültem, és annak is, hogy a mi iskolánk lett az első helyezett a pályázaton.

(tovább…)

Szörny Egyetem

A mamával megnéztük a moziban, méghozzá 3D-ben a Szörny Egyetem című filmet.

(tovább…)

Hírességek a zene világából

Tán nincs ember, akit ne érdekelne a zene-legyen szó komoly- vagy könnyűzenéről. Igaz,sokak szerint nincs értelme ilyen besorolást,különbséget tenni. Van, akit a rap, másokat a rock vagy a pop hallgatása szórakoztat. Sok előadóművész is van, akikért a mai fiatalok rajonganak. Erről a témáról szeretnék most én is írni.

(tovább…)

A fotózás érték

Ez a nap is unalmas lesz-mondtam magamban. Majd gondoltam egyet, kezembe fogtam telefonom, és elkezdtem fotózgatni, mégpedig virágokat. Valamiért nagyon megfogtak, aztán egyre többet és többet fényképeztem. Megmutattam osztályfőnökömnek, barátaimnak, és Tamás bácsinak, a fotószakkör vezetőjének. Nagy örömömre pozitív visszajelzéseket kaptam a képekkel kapcsolatban. Személyes kedvencem ez a kép:

(tovább…)