ÖKO-nap
Idén ismét megrendezésre került az ÖKO-nap, melyen az iskolánk mellett több óvoda is részt vett. Természetesen készültek a diákok különböző műsorszámokkal is, mellyel megnyitották a rendezvényt.
Nyugdíjas sportnap
Október elseje már évek óta az idősek, nyugdíjasok napja. Ezért a város ebben a hónapban programokat szervezett a nyugdíjasoknak. Ezek között volt egy sportnap is, melyet itt, az iskolánkban szerveztek meg.
Facsemetéket ültettek a Kertvárosban (Videó)
Facsemetéket ültettek a Városgazdálkodási Kft. szakemberei a Kertvárosban. A kerékpárút-építés miatt az elmúlt időszakban több fát is ki kellet vágni, a növényállományt az elmúlt napokban pótolták a szakemberek.
Budapesti színházlátogatás
Október 19-én négyen a 8.a-ból Budapestre utaztunk Lilla nénivel, Emőke nénivel és Trixi nénivel, hogy a megnézzük a Rómeó és Júlia című musicalt a Budapesti Operettszínház előadásában. Felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk.
Az 1956-os megemlékezés
Az idei megemlékezés egy rövid műsorral kezdődött, Jász Béla tanár úr vezetésével. Utána megnézhettünk egy érdekes filmet az aulában a forradalomról. Ezután az osztályok közötti vetélkedő vette a kezdetét.
Jutalomkiránduláson a 8.a osztály
Október harmadikán az osztályunk egy kiránduláson vehetett részt. Két kísérőnk, Novák Róbert és Jász Béla tanár urak voltak.
Csarnok Kupa – a legenda folytatódik (Videó)
Felnőttek és öregfiúk, profik és amatőrök is jelentkezhetnek a Csarnok Kupára. A legenda ugyanis folytatódik. Idén 56 csapat jelentkezését várják a szervezők.
A fővárosban jártam
Családommal Budapestre utaztunk három napra. Annyi mindent tudnék mesélni, hogy betelne a Diákújság! Így csak a látnivalók szűk leírására marad lehetőségem.
Mécsesek fénye
November elején a keresztény kultúrkörben két nevezetes ünnep követi egymást. November 1-je Mindenszentek ünnepe, november 2-a halottak napja.
Erdélyben születtem
Székelyudvarhelyen születtem, szüleim szintén ott éltek. Kétéves koromban költöztünk Magyarországra. Amikor az iskolában tanítási szünet van, felkerekedünk, és meglátogatjuk a nagyszüleimet. Szinte minden rokonom Erdélyben él a mai napig. Az unokatestvéreim oda járnak iskolába is. Minden tantárgyat magyarul tanulnak, a tanárok és tanárnők is magyarul beszélnek.

