Kiránduláson az 5.a
Nagyon örült az osztály, amikor osztályfőnökünk, Robi bácsi bejelentette, hogy elmegyünk első közös kirándulásunkra a Szigligeti Várba.
Bán Istvánra emlékezünk
Nagyon nehezen kezdek e soroknak, kezem remeg, szívem fáj, és most valahogy nehezen megy az írás. De ahogy előjönnek az emlékek, mosolygok és talán sikerül is elkezdenem.
Alsóból felsőbe
Nekem még nagyon új a felső tagozat, hiszen még csak ötödikes vagyok. Nagyon értékelem, hogy a tanító nénik alsóban felkészítettek minket már sok mindenre. Az osztályunk szerencsére fantasztikus, sokat segítünk egymásnak.
Becsengettek – Körkérdés az elsősök között
Ismét elkezdődött a tanév, újra előtérbe kerül a tanulás. Most is vannak az iskolánkban olyanok, akik még csak most ismerkednek a számokkal, a betűkkel, az iskolai élettel. Igen, ők az első osztályosok. Idén ismét három első osztály indult, az ide járókat kérdeztük meg egy két dologról.
Múzeumok éjszakája
2013.június 22-én ismét megrendezték a Múzeumok Éjszakája elnevezésű programot. Az idei évben a keszthelyi Festetics kastélyt tűztük ki célul. Szüleimmel és a mamámmal indultunk el az éjszakai múzeumlátogatásra.
13,5 millió forintos támogatást kap a ZTE KK (Videó)
13,5 fél millió forinttal támogatja a HunGast az idei szezonban a zalaegerszegi férfi kosárlabdacsapatot. A eredményes együttműködés érdekében a csapat vezetője, az önkormányzat és a fő támogatók Szponzori Bizottságot alakítottak.
Ünnepi Hangverseny a Zene Világnapján (Videó)
Gálaműsorral köszöntötte 30 éves fennállását a Városi Hangverseny- és Kiállítóterem a Zene Világnapján. Ezen a város kitűnő művészeti csoportjai álltak a közönség elé. Aki jegyet váltott, a hangversenyterem zongorájának felújítását támogatta.
Piran (Szlovénia), a várva várt Út
Iskolánk, a zalaegerszegi Mindszenty Gimnázium diákjai a Comenius program keretében május közepén Szlovéniába utaztak. Ez a pályázat öt országot tart kapcsolatban, Belgiumot, Luxemburgot, Szlovéniát, Franciaországot és persze a mi kis országunkat, Magyarországot. A Comenius programnak köszönhetően a résztvevő országok iskoláinak diákjai eljuthatnak ezekbe az országokba, ahol sok különböző nemzetiségű fiatal találkozhat és tölthet együtt egy egész hetet.
Csipke Parkolóház
Mindszentysek Szent Márton imatábora Szombathelyen
A Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium idén lehetőséget teremtett arra, hogy a hagyományos hittantábor mellett egy másik tábornak is részesei lehessenek az elsősorban gimnazista diákok. A Szent Márton imatábort Kocsis Zsuzsanna és Illés Csaba táborvezető tanáraink azok számára szervezték meg, akik a tanév során aktívan részt vettek az iskola hit- és közösségi életében, kiemelkedő pályázati- és versenyeredményeket értek el, példaértékű tanulmányi munkát végeztek. A már leérettségizett és jelenlegi gimnazisták mellett a felső tagozatból is voltak táborlakók. A sokszínű csapat rengeteg új élménnyel gazdagodott, valamennyien nagyon jól éreztük magunkat.

