Zalaegerszegi delegáció Goriziában (Videó)
Hivatalos látogatást tett Olaszországba egy megyeszékhelyi delegáció. Hosszú évtizedek óta van kapcsolat Gorizia és Zalaegerszeg között. Múlt pénteken A Határok Ízei elnevezésű gasztronómiai fesztiválon volt a küldöttség.
Fotókiállítás
Kresz Albert Balogh Rudolf-díjas fotóművész alkotásaiból nyílt kiállítás hétfőn a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben, a Zene Világnapja alkalmából.
Így kezdtük a tanévet!
A mi osztályunk nagyon jó csapat. Zsuzsa néni és Mariann néni nem a könyvek megismertetésével kezdték a tanévet, hanem csapatépítésre utaztunk.
Szerepeltem a Munkakutya Világbajnokságon
Nagy élményben volt részem nemrég: részt vehettem szeptember 23-án a 22. Munkakutya Világbajnokság díjátadó ünnepségén. Ez a neves verseny egy héten át zajlott a mi városunk futballstadionjában.
Zene Világnapja
Ünnepi műsorral emlékeztek a Zene Világnapjára az Ady Endre művészeti iskolában. Október 1. 1972 óta emlékeztet a zeneművészet legnagyobbjaira, Yehudi Menuhin hegedűművész kezdeményezésére.
A szépkorúakat köszöntötték (Videó)
Az időseket ünnepelték ma szerte a világon. A szépkorúakat köszöntötték Zalaegerszegen is. A zsinagógában kulturális műsor fogadta a meghívottakat. Magyarországon hozzávetőleg minden ötödik ember időskorúnak számít, vagyis már betöltötte a hatvanadik életévét.
Fogadóóra más időpontban
Gecse Péter önkormányzati képviselő októberi fogadónapját a szokásostól eltérően 2012. október 15-én tartja, 17.00-18.00 óra között a Kosztolányi úti Fidesz irodán.
Áder János nyitotta meg a Mindszenty-kiállítást (Videó)
Mindszenty József születésének 120. és a zalaegerszegi Jézus Szíve ferences plébániatemplom felszentelésének 85. fordulója alkalmából kiállítás nyílt vasárnap este a templom toronyszobájában. A kiállítást Áder János köztársasági elnök nyitotta meg. Mindszenty József több mint negyedszázadig volt Zalaegerszeg plébánosa, és a ferences templomot is ő építtette.
Újabb szárnnyal bővítik az Űrhajós úti bölcsődét (Videó)
Új részleggel bővítik az Űrhajós úti bölcsődét – az önkormányzat az Új Széchenyi Terv keretében 80 millió forintos támogatást nyert az építkezéshez. Az új épületszárny alapkövét ma helyezték el, egyúttal felavatták a felújított játszóudvart is.
ÖKO-Nap harmadszor (Videó)
Harmadik alkalommal rendezett ÖKO-Napot a Belvárosi Általános Iskola a Dísz téren. Az intézménynek és társszervezeteinek ezúttal is az volt a célja, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem, illetve a környezeti nevelés fontosságára.

