Macskássy Izolda műveiből nyílt kiállítás az Apáczai ÁMK-ban (Videó)
„Összetartozunk” címmel Macskássy Izolda festőművész alkotásaiból nyílt kiállítás az Apáczai ÁMK-ban. A tárlatot a Hevesi Sándor Színház igazgatója, Besenczi Árpád nyitotta meg; a vendégeket Balaicz Zoltán alpolgármester köszöntötte. A kiállítás az idén 25 éves Apáczai ÁMK jubileumi rendezvénysorozatának egyik állomása.
A Hold
Július 28-án a Dísz téren Bánfalvi Péter csillagász felállított egy távcsövet, amin keresztül megnézhettük a Holdat 20, 30, 60 és 80-szoros nagyításban.
Ökobusz Zalaegerszegen
2012. június 27-én adták át az első ökobuszt Zalaegerszegen. Az ünnepélyes átadóra anyával mentünk el. Az átadás alkalmából emlékjegyet és lufit kaptunk ajándékba, utána pedig utazhattunk a buszon.
Kirándulás Veszprémben
A Bakony peremén mély völgyekkel és függőleges sziklafalakkal határolt területen fekszik a veszprémi vár.
Ez kihagyhatatlan!
Budapesti kirándulásom legnagyobb élménye a Csodák Palotája volt. Érthetően, szórakoztatóan mutatják be a természet, elsősorban a fizika törvényeit, jelenségeit. Száznál több eszközt lehet kipróbálni. Az „Öveges-teremben” pedig látványos kísérletbemutatók egészítik ki a kiállításon szerzett élményeket.
Múzeumok éjszakája
A múzeumok éjszakáját francia példa alapján 2003. óta rendezik meg Magyarországon. Idén június 16-án került sor e programsorozatra.
Kirándulás Zalaköveskúton
Zalaköveskútra kirándultunk. Ez a kis falu gyönyörű környezetben, Hévíz és Zalaszentgrót között helyezkedik el. Első említése 1400-ból való, nemesek lakták. 1800-ban a lakosság 180 fő volt, sajnos az állandó lakosok száma ma már csak 29 fő.
Virágvásár
Hagyományőrző módon, a Virágos Zalaegerszegért mozgalom népszerűsítésére 2012. október 10-11-én, 9:00-18:00 óra között Őszköszöntő Virágvásárt tartanak a Polgármesteri Hivatal előtti téren. Esőnap 2012. október 15, hétfő.
Kutatók éjszakája
Szeptember 28-án első alkalommal rendezték meg Zalaegerszegen az inkubátorházban a Kutatók éjszakája elnevezésű programot.
Rendkívüli diák-önkormányzati ülés (Videó)
Rendkívüli diák-önkormányzati ülést tartottak ma a Landorhegyi Általános Iskolában. A rendezvény egyben találkozó is volt Balaicz Zoltán alpolgármesterrel, akitől több kérdésre is választ vártak a tanulók.

