Nem érdemeltek vereséget
Pécsi MFC – ZTE II. 1-0 (1-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés.Pécs, 700 néző. Jv.: Böcskei. Gólszerző: Stark (14. p. 11-esből). ZTE II: Pogacsics – Turcsik, Bozsoki Kovács, Panikvar – Petneházi, Dóczi, Keszei (Hock 73. p.), Rábold (Wittman 63. p.) -Tróbet, Rajcomar. Vezetőedző: Bán István.
Megszorongatták a többszörös bajnokot
ZTE NKK – Mizo Pécs 2010 69-84 (14-24, 19-30, 22-13, 14-17) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Tóth K., Sabáli. ZTE: Rasheed (8), Szalay (2), Szélesy (21/6), Bukovszky (7/3), Crasnoscioc (7). Csere: Czukor (11/3), Hersics (3), Ambrus (10/6), Szász. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Bravúros végjáték
Dombóvári KC – Zalakerámia ZTE KK 84-98 (22-19, 22-21, 24-24, 16-34) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Dombóvár, 1.000 néző. Jv.: Forrai S., Kiss L., Bognár T.Dombóvár: Panta (5/3), Le Grange (19/9), Walker (22/12), Szőke (6/6), Jones (30/3). Csere: Spencer, Deák (2), Csirke, Balogh. Vezetőedző: Bálind József. ZTE: Hinnant,(24/9), Kámán (9/3), Watson (33/15), Wilson (13/3), Trepák (11/3). Csere: Tóth Á. (5), Gáspár, Baki (3/3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.
Nyerhető mérkőzést vesztettek
ZTE ZÁÉV – Ferencváros 3 : 5 (3198:3198) Szuperligás női tekemérkőzés. Zalaegerszeg.
Kiütéses siker
Köszolg – ZTK FMVas 0 : 8 (3440 : 3637). Szuperligás férfi tekemérkőzés. Kunfehértó.
Új utakon a helyi műszaki felsőoktatás
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság döntése értelmében 2010. szeptemberétől a Nyugat-Magyarországi Egyetem (NYME) indítja el Zalaegerszegen a nappali mechatronika mérnöki BSc szakot, folyamatosan átvéve ezzel a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) kihelyezett képzését.
Az igazak győznek
„Az igazságért és a szabadságért vívott harcokban ugyanis nem lehet elbukni. Mert ha harminc, negyven év múlva is, de végső soron az igazak győznek. S lám, húsz évvel ezelőtt, 1989. október 23-án kikiáltották a harmadik Magyar Köztársaságot és a diktatúra összeomlott. Így gondoskodik rólunk a történelem. Ilyen rend van a világban” – fogalmazott többek között Balaicz Zoltán önkormányzati képviselő, az oktatási és ifjúsági bizottság elnöke az 56-os forradalom és szabadságharc zalaegerszegi megemlékezésén.
Születésnap az andráshidai iskolában
Fennállásának 125. évfordulóját ünnepli az andráshidai iskola. 1884-ben a Zala partján a római katolikus egyházközösség által építtetett egy tantermes épületben (mai óvoda) egy tanerővel sajátította el a betűvetést 60-80 diák. Innen indult az a történet, mely a mai óvodával és közművelődési intézménnyel kibővült iskola kialakulásához vezetett. Az elmúlt 125 évben folyamatos volt a bővülés, újítás, melyről az ez alkalomból kiadott évkönyvből is tájékozódni lehet. A beruházások sorát az idei nyáron 1823 négyzetméternyi területen történt tető cseréje zárta. Ennek ünnepélyes avatására is sor került a jubileumi ünnepségen, október 22-én.
Csak egy gól – de azt mi lőttük
Honvéd – ZTE 0-1 (0-0) NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Bozsik-stadion, 800 néző. Játékvezető: Berger. Asszisztensek: Forgács, Kis Z. Gólszerző: Magasföldi (73.). Sárga lap: Bajner (37.), Kamber (50.), Benjamin (63.).Honvéd: Németh G. (Tóth I. 66.) – Takács Á. Botis, Benjamin , Diego – Vukmir, Macko, Hajdú (Moreira 80.), Bajner (Vólent 87.) – Abraham, Hrepka. Vezetőedző: Sisa Tibor.
Tisztelgés Vajda József előtt
A Liszt napok keretében nemcsak a névadó előtt tisztelegtek a diákok és a pedagógusok, hanem az iskola egykori zenetanára, a megye szerte közismert népdalgyűjtő, Vajda József előtt is. A Liszt iskola ének-zene tagozatának alapítója nevét az intézmény egyik tanterme is viseli, és az idén került kiadásra az általa gyűjtött népdalokból egy válogatás, Kövécs Edit karnagy szerkesztésében, mely a szülőföld szeretetéről szóló dalokból kínál egy csokorra valót, Józsi bácsi kézírásával készült kottákkal.

