A 8. helyen végezett a ZTE NKK

2016 április 25 - hétfő
A 2015/2016-os bajnoki szezon utolsó mérkőzését játszotta a ZTE NKK. A 7. helyért zajló páros csatában a Szekszárd volt az ellenfelük. Az első mérkőzést nagy csatában a hazaiak nyerték.

ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 74-79 (22-14, 17-24, 23-20, 12-21)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 150 néző

ZTE NKK: Nagy 25/9, Gáspár-Szalay 5, Böröndy 3/3, Licskai 8/3, Horváth 15, csere: Velkey 8/6, Orsó 10/6, edző: Gáll Tamás

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 10/6, Scekic 15/6, Theodoreán 12/6, Őri 3, Barber 12, csere: Rymarenko 18/6, Studer Z.-, Demirovic 7/3, Manare 2, edző: Zeljko Djokic

Az első negyed elején remekül kezdtek a hazaiak és Nagy, valamint Licskai pontjaival 8-0-ra elhúztak ellenfelüktől. A harmadik perc elején ébredtek a vendégek, de a ZTE lendülete nem tört meg és a 6. percben már tíz ponttal vezettek (14-4). A negyed végén Velkey hintett egy hármat, amire Rymarenko egy közelivel válaszolt (22-14). A második negyed elején is uralta a játékot a hazai csapat. A játékosok jól segítették egymást a védekezésben és rendre labdákat szereztek, amikből pontokat dobtak. A 13. perc elején Böröndy hármasával már 11 ponttal vezettek (30-19). A negyed második felében megtorpant a ZTE és ezt a vendégek kihasználták. A félidő hajrájára kiegyenlítettek (32-32), sőt Rymarenko büntetőivel a vezetést is megszerezték. Az utolsó percben Nagy Dóra három büntetővel egyenlített, majd Rymarenko egy duplával válaszolt. A vezetés mégis a hazaiaknál maradt Orsó remek távolijával (39-38). A nagyszünet után felváltva vezettek a csapatok. A negyed feléig főleg a zalaiaknak kellett folyamatosan zárkózniuk, de sikerült nem elengedni ellenfelüket. A 28. percben Scekic büntetőivel, néggyel meglépett a vendégcsapat (51-55). Horváth Zsófi egymás után kétszer is remekül tempózott és így kiegyenlített a ZTE NKK (55-55). A hajrában, hasonlóan az előző negyedhez Nagy Dóra büntetőivel szereztek vezetést, amit Orsó egy újabb hármasa fejelt meg, így négy pontos előnnyel várhatták az utolsó negyedet (62-58). A záró felvonás elején minden a hazaiak tervei szerint alakult. A 33. perc elején Gáspár –Szalay Virág büntetőjével hatra nőtt a vezetésük (69-63). A vendég időkérés eredményesnek bizonyult és a 36. percre kettőre zárkózott a Szekszárd. A 38. percben Demirov büntetőivel egy pontra olvad a hazai előny, de Nagy hármasával újra lőtávolon kívülre kerültek (74-70). Két védelmi hibát követően Rymarenko és Studer Á. hármasaival már a vendégek vezettek (74-76). Az utolsó perc elején egy bírói ítélet következtében, miszerint Nagy nem hozta időben játékba a labdát a bedobáskor, a vendégek támadhattak és Studer nem hibázott (74-78). A végén már nem tudtunk újítani és ez azt jelentette, hogy ez a mérkőzés volt az utolsó a szezonban. Végig érezhető volt, hogy a lányok nyerni akarnak és meg szeretnék mutatni, hogy képesek a sikerre. Sajnos a végjátékban apró hibáikat kihasználták a vendégek és megnyerték a páros csatát.

Gáll Tamás: -Remek mérkőzést játszottunk, melynek szoros végjátékában sajnos több labdát is eladtunk, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta a lehetőséget.

A ZTE NKK a 8. helyen zárta a 2015/2016-os bajnokságot és csak bízni tudunk abban, hogy nyáron egy ütőképes csapat körvonalazódik majd a következő szezonra.