Fordulatos mérkőzésen győzte le a ZTE KK az Alba Fehérvárt

2016 április 14 - csütörtök
Zalakerámia ZTE KK – TLI-Alba Fehérvár 96-88 (24-19, 23-28, 20-19, 29-22)Zalaegerszeg, 1800 néző, Jv: Benczur, Frányó, Minár
Zalakerámia ZTE KK: Kinney 28/9, Govens 23/6, Kerpel-Fronius 6, Mohácsi 17/9, Pantelic 14, csere: Balmazovic 8/6, Czinger-, edző: Bencze Tamás
TLI-Alba Fehérvár: Cherry 11/3, Myles 23/12, Pearson 8, Spurlock 10/3, Lóránt 21/3, csere: Supola -, Simon 5/3, Wright 10, Markovic -, Edző: Branislav Dzunic

A remek formában lévő TLI-Alba Fehérvárt fogadta a középszakasz felsőházi rájátszásának második körében a Zalakerámia ZTE KK.

Már az első percektől látszott, hogy mindkét csapat nagyon akarja a győzelmet. A vendégek kezdtek pontosabban, majd a negyed felénél Balmazovic pontjaival egyenlített a ZTE. Alba időkérés után megtáltosodott a ZTE. Előbb Govens labdaszerzéséből indulva Kinney zsákolt, majd egy újabb remek védekezésből indulva Kinney estében szerzett kosarat. Myles egy hármassal zárkóztatta a vendégeket, majd Balmazovic indításából Govens zsákolt látványosat. Ennyi elég volt a közönségnek, hogy megfelelő hőfokra melegítsék a kezüket és a hangszálaikat. A végére még maradt két Kinney büntető és ötpontos hazai előny (24-19). A második játékrész elején kilenc ponttal elhúzott a ZTE, de a vendégek nem estek össze és negyed felénél utolérték ellenfelüket. A nagyszünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok és 47-47-es állásnál mehettek pihenőre, tehát semmi sem dőlt el. A harmadik negyed is azt a játékot hozta, amit egy ilyen szintű presztízscsatától elvárható. Felváltva vezettek a csapatok, de igazán leszakítani nem tudták egymást. A mérkőzés egyik leglátványosabb jelenetét az utolsó 2.7 másodperc hozta. Kinney passzolta az oldalbedobást a hosszú oldalról érkező Kerpel-Fronius-hoz, aki röptében tette fel a játékszert látványos kosarat szerezve (67-66). A záró felvonásban mindent beleadtak a csapatok. Továbbra is maradt a forgatókönyv, hogy felváltva vezettek. A 37. percben Mohácsi és Kinney is betalált távolról és hat ponttal ellépett a ZTE (81-75). Vendég időkérés után tovább tartott a hazaiak lendülete és Govens bújt el Lóránt hóna alatt és Kinney passzát helyezte a gyűrűbe faulttal együtt. A büntető is bement így kilenc ponttal vezettek a hazaiak (84-75). Mident megpróbált az Alba hogy egyenlítsen. Dzunic mester öt légióssal a pályán támadott. A végén a pontosabban és taktikusan játszó ZTE örülhetett. A ZTE KK-nak egy jó formában lévő csapatot sikerült legyőznie és egy újabb lépést tettek a fiúk a pályaelőnnyel rendelkező helyek felé.

Bencze Tamás: ¬ -Nagyon boldog vagyok, mert sikerült lépni egy olyat, ami nagyon nehéz volt. A csapat maximálisan képben volt a taktikai dolgokat illetően, ráadásul egy nagyon erős ellenfél ellen nyertünk. Azzal nyertünk: végig hittük, hogy tudunk újítani. A közönség pedig fantasztikus volt, csak felsőfokon lehet beszélni róla.

A ZTE KK szombaton az Atomerőmű SE ellen folytatja a középszakaszt.