Győzelemmel hangolt az Európa-bajnoki selejtezőre a magyar futsal válogatott (Videó)

2013 március 21 - csütörtök
A Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar futsal válogatott a horvát nemzeti csapatot fogadta szerda este a zalaegerszegi Városi Sportcsarnokban.

A mieinket közel 500 néző buzdította a lelátóról, akik hamar gólnak tapsolhattak. Ugyanis Lovasi Norbert révén már az 5. percben egy szabadrúgásból megszerezte a vezetést a magyar válogatott (1-0).
Ezek után a horvátok birtokolták többet a labdát, és nagy erőfeszítéseket tettek az egyenlítés érdekében.
A 12. percben közel is álltak ehhez, ám Jelovcsics lövése a kapufáról kifele pattant. Két perc múlva Babics próbálkozhatott közvetlen közelről kétszer is, de a magyar kapus, Balázs Zoltán mindkét alkalommal bravúrral védett. Így a szünetre maradt az 1-0-s magyar vezetés.
A második játékrészt is a horvátok kezdték aktívabban. Novak többször is megtornáztatta Balázst, de a magyar kapus eszén nem tudott túljárni. A 24. percben azonban már ő is verve volt, ám Pavics lövése a felső lécen csattant.

A mieink egy-két kontrából próbáltak veszélyeztetni, de komoly helyzetig nem jutottak el. Aztán a 33. percben megérdemelten egyenlítettek a vendégek. Novak adott be a jobb szélről, középen pedig érkezett Protega, aki becsúszva a hálóba jutatta a labdát (1-1). A bekapott gól felébresztette a magyar válogatottat, és másfél perc múlva visszavettük a vezetést. Egy kontrából Lovasi futott végig a balszélen, majd kilőtte a hosszú felső sarkot (2-1). A horvátok még 10 másodperccel a vége előtt is egyenlíthettek volna, ám Grbesa a kapu torkából sem talált be, így maradt az egy gólos hazai győzelem.