Ifjúsági Atlétikai Országos Bajnokság – Forest Kupa (Videó)

2013 június 25 - kedd
Zalaegerszeg adott otthont az Ifjúsági Atlétikai Országos Bajnokságnak, azaz a Forest Kupának. A két napos viadalon közel 600 sportoló mérte össze tudását. A 16-17 éves korosztály számára ez a viadal volt az utolsó erőpróba a június 27-ei ifjúsági világbajnokság előtt, amit a csehországi Ostravában rendeznek. A Zalaszám ZAC vezetőedzője – Kámán Ferenc – szerint magyar válogatott tagjai komoly éremesélyekkel utazhatnak a megmérettetésre.

Több zalaegerszegi atléta is jó esélyekkel pályázik arra, hogy bekerüljön a világbajnokságra utazó keretbe. Közülük a rövidtávfutó Ferenczi Melinda helye megkérdőjelezhetetlen, de a Zalaszám-ZAC dobóatlétája, Major Márk sem mondott még le arról, hogy ott legyen Csehországban.

Major Márk súlylökésben végül a 3. helyen zárt. Fő számában, diszkoszvetésben azonban nem volt érvényes kísérlete. Klubtársa Ferenczi Melinda viszont az OB-n is bizonyította klasszisát. 100 méteres és 200 méteres síkfutásban is diadalmaskodott, amivel begyűjtötte a verseny fődíját a Forest Kupát is. Mellette a szintén ZAC-os Bicsák Flóra is remekelt, ő 3000 méteren nem talált legyőzőre. További szép sikert mondhat magáénak Köcse Richárd is, aki 100 méteres, és 200 méteres síkfutásban egy ezüst, és egy bronzérmet gyűjtött be.