keresés a weboldalon

Zalaegerszeg

Igazgatói állás a Hevesi Sándor Színházban

Zalaegerszeg címer
Hírek

2009 október 13 - kedd
Pályázati kiírás az igazgatói állás betöltésére a Hevesi Sándor Színházban.

ZALAEGERSZEG MEGYEI JOGÚ VÁROS KÖZGYŰLÉSÉNEK KULTURÁLIS ÉS IDEGENFORGALMI BIZOTTSÁGA PÁLYÁZATOT HIRDET
A HEVESI SÁNDOR SZÍNHÁZ IGAZGATÓI ÁLLÁSÁNAK BETÖLTÉSÉRE

Foglakoztatás jellege: – teljes munkaidő.
Az igazgató feladatát munkaviszonyban látja el, a Munka Törvénykönyve vezető állású munkavállalókra vonatkozó rendelékezései alkalmazásával.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:
– a színház művészeti, gazdasági, pénzügyi és munkaügyi tevékenységének megszervezése, irányítása, ellenőrzése,
– az intézmény céljainak megfelelő működés feltételeinek széleskörű biztosítása,
– az alapító okiratban meghatározott feladatok végrehajtása.

Pályázati feltételek:
– szakirányú felsőfokú végzettség (felsőfokú oktatási intézményben szerzett, az intézmény alaptevékenységének megfelelő diploma, vagy oklevél), vagy jogász, illetve közgazdász végzettség,

– büntetlen előélet

– legalább 5 év szakirányú (valamely előadó-művészeti szervezetnél, a szervezet alaptevékenységének megfelelő és ahhoz közvetlenül kapcsolódó munkakörben, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony esetében pedig az ilyen feladatkörben eltöltött) szakmai gyakorlat.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
– vezetői gyakorlat
– társalgási szintű idegen nyelvismeret
– felhasználói szintű számítógépes ismeret

A pályázathoz csatolni kell:
– 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt,

– az iskolai végzettséget igazoló okirat közjegyző által hitelesített másolatát,

– a pályázó szakmai önéletrajzát,

– az intézmény szervezetére és működésére vonatkozó szakmai koncepciót, vezetői programot,

– nyilatkozatot arról, hogy a pályázat elbírálásában részt vevők a pályázat tartalmát megismerhetik,

– nyilatkozatot az előírt vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség vállalásáról,

– hozzájárulást a személyes adatok pályázattal összefüggő kezeléséről.

– bérigény megjelölését.

A munkavégzés helye: Zalaegerszeg, Kosztolányi tér 3.

A színház 2009 éves költségvetésének irányszámai:
alkalmazottak száma: 127 fő
összköltségvetés: 543 884 e
állami támogatás:249 700 e
önkormányzati: 130 234 e
 • városi: 78 140 e
 • megyei: 52 094 e

Saját bevétel: 163 950 e
Kiadások: személyi: 279 226 e
járulékok: 79 674 e
dologi: 184 984 e

A fenntartó által meghatározott tartalmi követelmények:
– olyan szakmai program, melyben egyszerre összpontosul

• a színház kulturális értékeket közvetítő és ízlésformáló – felelősségteljes – feladatának magas színvonalon történő tervezése és teljesítése,

• a közönség változatos összetételéből adódó sokféle igény kielégítésére való törekvés a műfaji sokszínűség jegyében,

• az intézmény működtetésének és kihasználtságának optimális tervezése a gazdasági viszonyok alakulásának figyelembe vételével,

• a színház a megye és az ország kulturális- ezen belül színművészeti- életében betöltött szerepének pozícionálása, erősítése,

• a szakmailag felkészült, összetartó, kiegyensúlyozott intézményi kollektíva szerepének szem előtt tartása. Munkabér és egyéb juttatások: – munkabér és egyéb juttatások közös megegyezés alapján.

A pályázatok benyújtásának határideje: A minisztérium honlapján való közzétételtől számított 30 nap

A pályázatok elbírálásának határideje: 2009. december 17.

A pályázatok elbírálásának rendje:
– Az igazgató kinevezéséről bizottsági és közgyűlési meghallgatások után a közgyűlés dönt. A munkakör ellátásának kezdő időpontja, és a munkába lépés napja 2010. február 1-je.

Az igazgatói kinevezés 5 év határozott időtartamra, 2015. január 31-ig szól.

A pályázatokat Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Polgármesteréhez (Zalaegerszeg, Kossuth L. u. 17-19.) kell benyújtani:
Írásban: 3 példányban (egy eredeti, kettő másolat) és elektronikus úton
a mayor@zalaegerszeg.hu címre megküldeni.

A pályázati kiírással kapcsolatban Velkey Péter, művelődési és sport osztályvezetőnél, a 92/502-190-es telefonon lehet érdeklődni.