Kék az Isten – bronzérmes a Zalakerámia ZTE

2009 június 03 - szerda
Zalakerámia ZTE – Falco KC Szombathely 98-90 ( 35-25, 22-25, 17-13, 24-27) Férfi kosárlabda mérkőzés, a 3. helyért, harmadik találkozó. Zalaegerszeg, 2.200 néző. Jv.: Hartyányi, Kapitány, Frányó.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (15/3), Watson (30/6), Jones (25/6), Kámán (10/6), Trepák (10/3). Csere: Simon (1), Helbich (2), Gáspár, Baki (2), Tóth Á. (3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Falco KC Szombathely: Kálmán (21/9), Vrsaijko (4), Hudson (16/12), Csirics (11/3), Horváth Z. (23/3). Csere: Lakatos (7), Pankár, Borszéki (3/3), Vida (4), Feigl (1). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A mindent eldöntő találkozóra mindkét oldalon meggyógyultak a sérüléssel bajlódó játékosok is. A Zalakerámia ZTE – akárcsak az előző két mérkőzésen – ismét jól kezdte a találkozót. A dobások pontosak voltak és a védekezés is hatékonyan működött. (3. perc: 9-2). Aztán lanyhult a figyelem, fellazult a védőjáték és a negyed közepén már egyenlő volt az állás. (18-18). Ezután ismét nagyobb sebességre kapcsolt a hazai együttes és a negyed végén tíz ponttal vezetett.

A második negyed elején minkét oldalon főleg támadásban sokat hibáztak a csapatok. A Zalakerámia ZTE-nek pár dobása bejött, így még tíz pont fölé is nőtt az előny. Ekkorra azonban jöttek a szokásos hibák – labdaeladás, könnyelműsködés – és a szombathelyiek ismét ott lihegtek a hazaiak nyakán. A nagy szünet után a Falco KC Szombathely cserejátékosait szerepeltette, és igyekezett lassítani a játékot, akár faultok árán is.

A rendkívül pontszegény negyedből a Zalakerámia ZTE jött ki jobban, de a zalaiak még nem érezhették kezükben a bronzérmet. A befejező negyed közepéig bírta az iramot a vendégcsapat. A 35. perc táján a ZTE kis híján 20 ponttal vezetett (87-69), innen már nem tudott lőtávolon belülre kerülni a vendégcsapat.

A hazai játékosok a végén már könnyelműsködtek, de most ez is belefért. Jöhetett a fiesta, a publikum hatalmas ünneplésben részesítette a csapatot, amely hosszú idő után lett ismét érmes a magyar bajnokságban.

Völgyi Péter vezetőedző: – Gratulálok a fiúknak. Erőn felül teljesítettünk. Remélem, hosszú időre megvetjük lábunkat az első nyolcban.

Simon László, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Első érmemet szereztem a felnőttek között, nagyon boldog vagyok. Egy másik képzeletbeli érmet oda adnék a szurkolóknak, nagyon sokat segítettek.

Trepák Zoltán: – Nem sikerült a döntőbe jutnunk, de ez a bronzérem kicsit kárpótol minket. Jobban akartuk a sikert, megérdemelten lettünk harmadikok.

Dr. Kelemen Péter, a ZTE KK elnöke: – Ezért dolgoztunk éveken át, hogy szurkolóinknak örömet okozzunk, és ismét zúgjon a csarnokban „Kék az Isten”.