Második helyen végzett az Andráshida labdarúgó csapata az NB III Bakony csoportjában (Videó)

2013 június 03 - hétfő
Akár még a bajnoki elsőség sem volt elérhetetlen a Tarr Sprint Andráshida együttesének az utolsó bajnoki fordulóban. Ehhez csupán annyi kellett, hogy az egerszegiek nyerjenek otthon a nem túl acélos NTE MÁV Nagykanizsa gárdája ellen, míg a listavezető Dorog ne nyerjen otthon a Sárvár ellenében.

A hidaiak a mérkőzés előtt csak a saját meccsükkel foglalkoztak. Mindenképpen le szerették volna győzni a kanizsaiakat.

Kugler László- elnök, Andráshida SC:

A mérkőzés remekül kezdődött az Andráshida szempontjából. Már a kezdőrúgás után magukhoz ragadták a kezdeményezést a sárga-kékek, a 12. percben pedig a vezetést is megszerezték. Horváth László beadása után Kovács György lőtt a hálóba 1-0.

A 15. percben jegyezhettük fel a meccs egyetlen komolyabb vendég helyzetét. Ekkor Nagy Tamás lőtt 20 méterről kapura, de Babina szögletre ütötte a labdát.

A 19. percben majdnem megduplázta előnyét az Andráshida. Polareczki remekül ugratta ki Vittmant, de a csatár ziccerben a kapusba lőtt.

A 30. perceben ismét Polareczki játszott Vittmanhoz, aki szépen lefordult őrzőjéről, de lövését ezúttal is hárította Szekeres.

A 41. percben Rohonczi szöglete után Kovács György fejelt a hosszú sarok irányába, de a kanizsai védők a gólvonalon mentettek, így a szünetre nem változott az eredmény. Az Andráshida 1-0-ra vezetett.

A fordulás után sem vettek vissza a lendületből a hazaiak. A 66. percben Horváth László beívelése után ismét Kovács György fejelt, a gólt ezúttal a kapufa hiúsította meg.

A 70. percben aztán végleg eldőlt a találkozó. Bandics adott nagyszerű labdát a 16-oson belül álló Vittmannak, aki felnézett, majd a léc alá bombázott. 2-0

A hidai csatár 5 perc múlva duplázott. Igaz a góljához kellett a kanizsai játékosok bizonytalankodása is. Rákhely és Szekeres kapus ugyanis egymásra várt, Vittman pedig közéjük ugrott, és estében a hálóba emelt. 3-0. (Az egerszegi csatárnak ez volt a 16. találata a szezonban, amivel végül a 3. helyen zárt a góllövőlistán.)

A maradék negyedórában is alakított még ki kisebb-nagyobb helyzeteket az Andráshida, de több gól már nem született. A hazaiak magabiztosan győztek, de ugyanígy tett a Dorog is. Ők 5-1-re verték a Sárvár gárdáját.

Így az andráshidaiak végül a második helyet szerezték meg az NB III Bakony csoportjában, ami szintén bravúros teljesítmény egy újonc csapattól.