keresés a weboldalon

Tanévnyitó a BGF zalaegerszegi gazdálkodási karán

Zalaegerszeg címer
Hírek

Tanévnyitó a BGF zalaegerszegi gazdálkodási karán

2011 szeptember 06 - kedd
Tanévnyitó ünnepséget tartottak kedden délelőtt a Budapesti Gazdasági Főiskola Gazdálkodási Karán, Zalaegerszegen. A tavalyinál 22 százalékkal több, 254 első éves hallgató kezdheti meg tanulmányait az ország legnagyobb főiskoláján. A BGF-nek 3 fővárosi kara működik még, ezen kívül Salgótarjánban, Kolozsvárott és Székelyudvarhelyen is folytatnak kihelyezett képzést.

Amióta január 1-től önálló karrá vált, ez az első tanévnyitó a Budapesti Gazdasági Főiskola zalaegerszegi intézetében. Kriszt Éva, a BGF rektora arról beszélt az elsőéveseknek, hogy ők immár az ország legnagyobb főiskolájának hallgatói, ahová 14 ezer jelentkezőből 6500 fiatalt vettek föl – és ahová a többi évfolyammal együtt több mint 20 ezren járnak.

– A zalaegerszegi gazdálkodási kar természetesen szerves része a BGF egész oktatási struktúrájának, csak így alkot teljes egészet az oktatási rendszerünk – mondta munkatársunknak Kriszt Éva rektor. – Éppen itt indítottunk ebben az évben gazdaság-informatikai és web-fejlesztői szakirányt is, és a jövőben tervezünk még további „piacképes” képzéseket is.

Solt Katalin, a zalaegerszegi gazdálkodási kar dékánja arról beszélt, hogy a mostani egyben első tanévnyitó – hiszen január 1-én vált önálló karrá a zalaegerszegi intézet – ugyanakkor jubileum is, mert voltaképp a 41-ik, ha hozzá számoljuk az egykori pénzügyi és számviteli főiskola éveit is.

– Remélem, hogy az évfordulóra tervezett ünnepségek, rendezvények megnyerik majd mind a diákok, mind az oktatók tetszését – fejezte be Solt Katalin.

Gyutai Csaba idézetekkel készült a mai napra. Zalaegerszeg polgármestere még az ünnepség előtt osztotta meg szerkesztőségünkkel az egyiket:

– Egy angol közgazdászt idézek, aki azt mondta, hogy a közgazdaságtan olyan, mint a szerelem meg a halál: pénzzel dolgoznak, és amikor van pénz, az maga a boldogság, amikor nincs, az egy kicsit a halál… Arra szeretném felhívni a fiatalok figyelmét, hogy – mivel így vagy úgy de pénzzel fognak dolgozni – nagyon nagy felelősség hárul rájuk.

A tanévnyitó ünnepélyes perceit jelentette az elsőévesek hagyományos eskütétele – a négy főiskolai év után pedig az itt szerzett diploma azt is jelentheti, hogy birtokában heteken belül elhelyezkedhetnek – de vannak, akik már az államvizsga előtt állást találnak.

yr

Tartalom megosztása: