Továbbra is versenyben a 3. helyért

2009 május 09 - szombat
ZTE – Nyíregyháza 2-0 (1-0) NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 4000 néző. Játékvezető: Vad II. Asszisztensek: Lémon, Kovács Z. Gószerzől: Waltner (43., 54.) Sárga lap: Lakatos (8.), Horváth I A. (27.), Zabos (75.), Miljatovics (78.), Oláh (79.), Minczér (82.), Miskolczi (83.).

ZTE: Vlaszák – Kovács G. (Kocsárdi 83.), Miljatovics, Botis, Szamosi – Alomerovics, (Sluka 70.), Horváth I A., Illés, Hajdú (Rudnevs 61.) – Balázs, Waltner. Vezetőedző: Csank János.

Nyíregyháza: Illyés – Lakatos I., Nánási, Mboussi, Miskolczi – Minczér, Oláh, Hegedűs, Ramos (Doss 69.) – Sztojkov (Apostu 37.), Zabos (Majoros 81.). Vezetőedző: Tajti József .

Az első félóra az elmúlt három mérkőzés képét idézte, sok öröme nem volt benne a kilátogató drukkereknek. Aztán lassan a ZTE kezdett magára találni az egyébként eléggé harmatos vendégek ellen. A második félidőben aztán – ha mindennel nem is lehettünk elégedettek – kezdte szebbik arcát mutatni felénk az egerszegi csapat.

S aminek Waltner két gólja mellett örülhettünk, a lett válogatott Rudnevs végre bemutatkozhatott a kék-fehér színekben. Bár látszott rajta, hogy régen játszott tétmérkőzést, volt azért néhány bíztató megmozdulása. Remélhetően vele nemcsak eggyel többen leszünk, hanem eredményesebbek is leszünk, s a legutóbbi három meccsen begyűjtött két vereség nemsokára már csak rossz álom marad.

Értékelés

Csank János, a ZTE vezetőedzője: – Számítottunk arra, hogy egy szervezett Nyíregyháza lesz az ellenfelünk. Az első félidőben ezt meg is tapasztaltuk, szerencsére a játékrész hajrájában megszereztük a vezetést. A második játékrészben már javarészt a mi akaratunk érvényesült, és ha a kapuk előtt jobban odafigyelünk, több góllal is nyerhettünk volna.

Tajti József, a Nyíregyháza vezetőedzője: – Az első félidőben sikerült megvalósítania csapatomnak elképzeléseimet. Egy durva egyéni hiba miatt azonban a ZTE szerzett vezetést. A hazaiak előnyüket a második félidő elején megduplázták. A folytatásban több gólt is kaphattunk volna, szerencsére nem így történt.

Illés Gyula, a ZTE középpályása: – Volt csapatom ellen a 3 pont begyűjtése volt számunkra a fontos. Az első félidőben még nem úgy ment a játék nekünk, ahogy elvárta tőlünk a mester. Szünet után, úgy érzem, egyértelműen a mi akaratunk érvényesült és akár több góllal is nyerhettünk volna.

Waltner Róbert, a ZTE támadója: – Az első félidőben még nem találtuk a vendégek zárt védekezésének ellenszerét. Szünet után fölénybe kerültünk, egyértelműen rákényszerítettük akaratunkat a Nyíregyházára. Jobban játszottunk, mint előző mérkőzéseinken, és ha bejönnek az utolsó passzok, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.