ZTE – Kaposvár 0-3 (0-1).

2009 augusztus 09 - vasárnap
ZTE – Kaposvár 0-3 (0-1). NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 4.000 néző. Játékvezető: Szabó Zsolt. Asszisztensek: Butkai, Kovács Z. Gólszerző: Zahorecz (32., 74., 91.)

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi (Schultz 54.) Bogunovics, Todorovics, Panikvar (Kovács G. 46.) – Kamber, Máté, Magasföldi, Illés – Rudnevs, Balázs (Horváth A. 62.). Vezetőedző: Csank János.

Kaposvár: Milinte – Zahorecz, Petrók, Bank, Junior (Bogdán 56.) – Farkas (Sztanics 71.), Gujics, Nikolics, Grúz – Farkas, Pest (Kulcsár 79.). Vezetőedző: Prukner László.

Nem úgy indult ez a mérkőzés, hogy a ZTE vereséget szenved. A kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat, a gyors kaposvári kontrák pedig eredményesek voltak. A Kaposvár egyértelműen rászolgált a győzelemre.

Csank János, a ZTE vezetőedzője: – Kihagyott helyzeteink után a Kaposvár megbüntetet minket. A második félidőben Balázs buktatásáért véleményem szerint 11-es járt volna. Ez újabb fordulópontja volt a mérkőzésnek. A vendégek megérdemelten nyertek.

Pruckner László, a Kaposvár vezetőedzője: – Az első 20 percben Fortuna fogta a kezünket, a ZTE ekkor eldönthette volna a mérkőzés sorsát. A vezető gólunk után viszont talpra álltunk. Szünet után tudtuk, hogy támadni kell a zalaiaknak, jól védekeztünk, örülök a győzelmünknek.

Vlaszák Géza, a ZTE kapuvédője: – Van ilyen, mi az első 30 percben kihagytuk a lehetőségeinket, amiért drága árat fizettünk.

Máté Péter, a ZTE középpályása: – Harminc perc után padlóra küldhettük volna a Kaposvárt, de kihagytuk a lehetőségeinket és végül ráfizettünk.

Kocsárdi Gergely, a ZTE védője: – Igazolódott a labdarúgás örök szabálya, amelyik csapat kihagyja helyzeteit, az vereséget szenved.