Könyvbemutatóval zárult a holokauszt emlékév (Videó)
Befejeződött a holokauszt emlékév rendezvénysorozata Zalaegerszegen. A programot a „Zalaegerszegi zsidóság története a betelepüléstől napjainkig” című könyv bemutatásával zárták a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben. A kötetet Dr. Paksy Zoltán és Kapiller Imre, a Zala Megyei Levéltár munkatársai írták.
Karácsonyi ünnepség Andráshidán (Videó)
Karácsonyi ünnepséget tartott az Andráshidai Idősek Klubja. A 25 tagú klub minden évben versekkel, dalokkal készül karácsonyra. Rendezvényükre ellátogattak a településrész óvodásai is, akik Luca-napi mondókákat adtak elő.
Harmadszor rendeztek disznóvágást a piacon (Videó)
Harmadik alkalommal rendeztek disznóvágást a zalaegerszegi piacon. A látogatók mindeközben hagyományos disznótoros ételeket kóstolhattak. Volt húsos káposzta, hurka és sült mangalicahús is.
Balaicz Zoltánt választották a Megyei Jogú Városok Szövetségének turisztikai bizottsága élére (Videó)
Balaicz Zoltánt, Zalaegerszeg polgármesterét választották a Megyei Jogú Városok Szövetségének turisztikai bizottsága élére. A szervezet az önkormányzati választások óta most először ült össze, és ezúttal tartották a tisztújítást is. Balaicz Zoltán kiemelte: a TOP programon belül, a rendelkezésre álló források 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fordítja a zalai megyeszékhely.
Báli készülődés
November 21-én ismét alapítványi bált rendeztek az iskolánkban. A bálnak egy megadott témája volt, mégpedig a country. Az este folyamán tanáraink műsort adtak, s mi is felléptünk a megnyitón.
A pályaválasztás – Továbbtanulási lehetőségek egy 7. osztályos szemével
A pályaválasztás, a továbbtanulás kemény dió, de döntenünk kell. Képességeinknek, tudásunknak és érdeklődésünknek megfelelően gimnáziumba, középiskolába, vagy szakiskolába adjuk be jelentkezésünket.
A Kölcsey-laborban jártunk
Október 8-án látogattunk el először a Kölcsey Ferenc Gimnázium új, biológia-fizika laborjába. Busszal mentünk, érkezéskor már vártak minket az előadók.
Bokrétaünnep a Zala Megyei Kórházban (Videó)
Bokrétaünnepet tartottak a Zala Megyei Kórházban. Az intézmény Kardiológia és Szívsebészeti Centrumát májusban kezdték el építeni, amely mára elérte legmagasabb pontját. A beruházók és a kivitelezők közösen ünnepeltek.
Megjött a Mikulás!
Iskolánkban már régóta hagyomány, hogy az osztályok megajándékozzák egymást Mikulás alkalmából. Mi az idén az 1. c osztály tanulóihoz látogattunk el.
Élő Betlehem idén is
A kicsik és nagyok örömére december 20-28. között a Polgármesteri Hivatal előtti Betlehemnél Mózes szamár, illetve Karácsony és Cukri bárányok idén is várják a látogatókat. Szent Este napján, december 24-én 14.00- 15.00 között az elmaradhatatlan bejgli kínálás és karácsonyi zeneszó mellett a kicsik és legkisebbek nem csak megsimogathatják, de fel is ülhetnek Mózes hátára egy kis „csacsigolásra”.

