Hírek

Zalaegerszeg címer

Kőszegi hétvége

Augusztusban Kőszegen ostrom-napokat rendeztek. Sok gyermeknek és felnőttnek egyaránt vonzó programot szerveztek: erőpróbákat, kézműves bemutatókat, koncerteket, hastánc bemutatót.

(tovább…)

Gyógynövények

Timi néni környezetismeretből szorgalmi feladatot adott. Gyógynövényekről kellett képeket gyűjteni.

(tovább…)

A Kinizsi-vár

Hallottatok már Kinizsi Pálról, a legendás törökverő magyar vitézről?

(tovább…)

„Kópémesét” olvastam

A népmese napján, Benedek Elek születésének évfordulóján a városi könyvtárban rendezték meg a „Kópémesék” című felolvasást. Ezen a 4. b osztály több tanulója is részt vett.

(tovább…)

Emlékezés az Aradi Vértanúkra (Videó)

Hazafiúi kötelességünk emlékezni és fejet hajtani történelmünk talán legtragikusabb napján – mondta Pinczés István a Griff Bábszínház igazgatója. A magyar szabadságharc tragikus végére és a kivégzett katonai vezetőkre Zalaegerszegen a Csány szobornál pénteken, kora este emlékeztek.

(tovább…)

Megnyílt a Csipke Parkolóház (Videó)

Ma ünnepélyes kapunyitással átadták az autósoknak a Csipke Parkolóházat. Az épületet nemrégiben vette meg a Városgazdálkodási Kft., amely a város vezetőivel együtt azt szeretné, ha minél többen vennék igénybe. A túlzsúfolt belvárosban itt lehet a legolcsóbban és a legbiztonságosabban parkolni.

(tovább…)

Óvodai jubileum (Videó)

Fennállásának 30 éves jubileumát ünnepelte ma a 180 millió forintból felújított Kis utcai óvoda. Ebből az alkalomból Gyutai Csaba polgármestertől átvehették a Város Emléklapját.

(tovább…)

Emlékezés az aradi vértanúkra

Iskolánkban is megemlékeztünk a hős tizenhárom aradi vértanúról. Az október 5-i pénteki ünnepségünknek én is részese, sőt szereplője is lehettem.

(tovább…)

Orosz pénzügyi szakemberek Zalaegerszegen (Videó)

Az „Oroszországi Pénzügyi Szakemberek Egyesületének” delegációja látogatott ma Zalaegerszegre, Nagyezsda Szergejevna Makszimova, az Oroszországi Föderáció Állami Duma képviselőjének vezetésével. Ebből az alkalomból a Városi Hangverseny-és Kiállítóteremben konferenciát tartottak, melyen a város vezetői, a kormánymegbízott, gazdasági főiskolai hallgatók, illetve az önkormányzat gazdasági és pénzügyi szakemberei vettek részt. A találkozó legfőbb célja a további kapcsolatépítés volt.

(tovább…)

A vorhotai kirándulás

Egy szép szeptemberi szombat délutánra az osztályunk szervezett a vorhotai focipályára egy családi napot.

(tovább…)