Csak a vendégek számára volt tét

2008 május 25 - vasárnap
Zalakerámia ZTE – MAFC 101-91 (23-19, 24-26, 21-24, 33-22) Zalaegerszeg, 150 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv: Papp, Bognár, Frányó. Zalakerámia ZTE: Simon (6/3), Gáspár (15/3), Baki (14/12), Kámán (23/3), Hoffmann (12). Csere: Walters (25/9), Kováts V. (6), Stárics. Edző: Nikola Lazics.

Egy meglehetősen alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, s az 5. percben már 14-6-ra vezettek. A negyed hajrájában azonban felzárkóztak a vendégek. A második negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat. A Zalakerámia ZTE mélyrepülése a harmadik negyedben kezdődött, a hazai játékosok sokat hibáztak, a vendégek átvették a vezetést. Szerencsére a befejező negyedben valamelyest összekapta magát a hazai csapat, az ezúttal jó teljesítményt nyújtó Waltersnek is köszönhetően végül maga javára fordította a mérkőzést. Az összecsapásnak a MAFC számára volt tétje, hiszen még kieshet. Az egerszegi csapat mindenképpen a 11. helyen végez. (Zala-Lap Kft.)