Minden jó, ha a vége jó

2006 június 10 - szombat
Zalakerámia ZTE  –  Dombóvár   105-89(26-28, 34-6, 26-25, 19-30)Zalaegerszeg, 150 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Játékvezetők: Pálla, Tóth, Sabáli.Zalakerámia ZTE:  Cseszlai (12/6), Hoffmann (14), Baki (7/3), Tóth Á. (11), Keresztes (15). Csere: Kováts (9/3), Vertetics (9/6), Csaplár Nagy E. (20), Stárics (6), Furján (2). Vezetőedző: Kis Attila.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat. A másodikban a hazaiak nagyszerűen védekeztek, a vendégek több mint nyolc percen át egyetlen egyszer sem találtak a gyűrűbe. Ugyanezen idő alatt viszont a Zalakerámia ZTE 28 (!) pontot szerzett, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés sorsa. Ezután már egyik csapat sem törődött a védekezéssel, hullottak a kosarak. A hazaiaknál az utolsó játékrészben zömmel ifjusági korú játékosok jutottak szóhoz, azonban így sem forgott veszélyben a nagyarányú hazai győzelem. A Zalakerámia ZTE végül a 12. helyen végzett a bajnokságban. (Zala-Lap Kft. B. I.)