A jó hajrá sem volt elég

2005 november 27 - vasárnap
Zala Volán ZTE  –  BSE ESMA   67-75(16-23, 12-22, 17-17, 22-13)Zalaegerszeg, 300 nézõ. NB-I. nõi kosárlabda-mérkõzés. Jv.: Bodnár, Szilas.Zala Volán ZTE:  Heller (18/6), Szõke (10/3), Szélesy (2), Németh (19/6), Moua (18). Csere: Fitos.

Az első negyed elején még jól védekeztek az egerszegi lányok, s 5-1-re vezettek is. Ezt követően azonban a vendégcsapat átvette a kezdeményezést, illetve a vezetést is. Feltünő volt, hogy ebben az időszakban Moua számos büntetőt hibázott. A második negyedben tovább romlott a hazaiak védekezése, s a negyed közepén már 10 pontra nőtt a fővárosiak előnye. A harmadik negyed első felében sem változott a játék képe, a vendégek a 25. percben már húsz ponttal vezettek. A hazai csapat azonban nem adta fel, de a jó hajrá csak arra volt elég, hogy az utolsó negyedben csökkenjen a két csapat között a különbség.
A mérkőzésen bebizonyosodott, hogy csak 5 emberrel, megfelelő cserék nélkül nem lehet nyerni.